Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. mája 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVRR: Aj minister Roman Brecely prišiel do práce na bicykli

BRATISLAVA 10. mája –

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely dnes vymenil vládnu limuzínu a do práce prišiel na bicykli. Aj touto formou sa rozhodol podporiť kampaň Do práce na bicykli. V máji túto formu dopravy do práce využíva v rámci súťaže viac ako 5 600 ľudí v 60 slovenských mestách.

„Dlhšie som na bicykli nesedel, a som rád, že som si túto formu cesty do práce vyskúšal. Nie je vylúčené, že si ju v blízkej budúcnosti zopakujem, najmä keď bude situácia na cestách o niečo skomplikovaná výstavbou veľkého bratislavského obchvatu. Jazdu na bicykli odporúčam všetkým, špeciálne v týchto dňoch, keď je pekné jarné počasie. Urobíte niečo pre svoje zdravie,“ povedal po svojom príchode na ministerstvo R. Brecely. „Na cestách vidno množstvo áut, ktoré sú okrem vodiča prázdne. Ak by títo vodiči nechali autá doma a presadli na bicykel, zápchy by sa stali minulosťou a bola by to dobrá správa aj pre životné prostredie,“ dodal minister.

Súťaž Do práce na bicykli vyhlasuje ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja a trvá od 1. do 31. mája 2016. V tomto termíne bude medzi sebou súťažiť 1 730 zaregistrovaných tímov zamestnancov z firiem či inštitúcií, ktoré sídlia v prihlásených mestách. Tento rok je hlavnou témou kampane bezpečnosť a dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. Každý z účastníkov súťaže preto dostane tričko s posolstvom „Jazdime spolu“ a bude v ňom jazdiť so zámerom, aby upozornil najmä vodičov idúcich za nimi na dodržiavanie bezpečného odstupu pri obiehaní minimálne 1,5 metra.

Všetci súťažiaci cyklisti si budú môcť aj tento rok na stránke súťaže www.dopracenabicykli.eu už počas jej trvania vyrátať, koľko svojou jazdou na bicykli ušetrili emisií CO2. Súčasne sa môžu online porovnať s konkurenciou z iných tímov či miest a zistiť, či musia pridať v cestách do práce na bicykli.

Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MDVRR: Plavba na Dunaji je naďalej do odvolania pozastavená MDVRR: Záujem o Slovensko prevyšuje očakávania

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.