Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. novembra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDVaRR SR: Reakcia ministra Počiatka na nepravdivé informácie Figeľa

BRATISLAVA 8. novembra – Pán Figeľ znova ukazuje svoju nekompetentnosť, keď ani nevie, čo vysúťažil. Posuvné skruže ako spôsob výstavby sú jasne uvedené v ním súťaženom projekte aj technickej správe, ktorá je súčasťou projektovej dokumentácie. Navyše, vedenie NDS z čias pána Figeľa explicitne dalo zhotoviteľovi voľnú ruku v spôsobe výstavby, ak výsledné dielo bude vyzerať tak, ako bolo naprojektované.

Pán Figeľ ďalej zahájil stavbu aj napriek tomu, že nebol schopný zabezpečiť externy dozor na stavbu. Dnes sa sám prihlásil k nominácii dozoru, ktorý paradoxne zároveň kritizuje. Tak či tak podľa zmluvy je plná zodpovednosť na zhotoviteľovi stavby. Mieru pochybenia jednotlivých článkov môže po preskúmaní príčin určiť až vyšetrovateľ, preto ma zaráža, že pán Figeľ si trúfa vynášať takéto závery už dnes.

Martin Kóňa
Hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;mt

K téme

MH SR: Prvé rokovanie pracovnej skupiny pre Elektromobilitu Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.