Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. októbra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MH SR: Prvé rokovanie pracovnej skupiny pre Elektromobilitu

BRATISLAVA 30. októbra (SITA) –

Prvé rokovanie pracovnej skupiny pre Elektromobilitu

Elektromobilita na Slovensku môže zmeniť priemyselnú základňu a celkovú inovačnú výkonnosť krajiny.

Bratislava (30.10.2012) – MH SR iniciovalo prvé rokovanie pracovnej skupiny pre Elektromobilitu, ktorej členmi sú okrem zástupcov HM SR aj predstavitelia MDVaRR SR, MŽP SR, MZ SR, MV SR, MF SR zástupcovia samospráv, Zväzu automobilového priemyslu, Slovenskej asociácie pre elektromobilitu, spoločností automobilového priemyslu, občianskych združení pôsobiacich v oblasti elektromobilizmu, univerzít a výskumných inštitúcií ako aj profesijných a stavovských organizácií. Jej cieľom je vytvorenie poradnej pracovnej skupiny – Slovenskej platformy pre elektromobilitu po vzore Nemecka.

Slovensko víta a plne podporuje všetky aktivity v oblasti automobilovej výroby a jej ekologizácie so zámerom vybudovania environmentálne priaznivejšej ekonomiky a výroby nových ekologických automobilov. Trend elektromobility by na Slovensku mohol zohrať významnú úlohu aj v procese kvalitatívnej zmeny priemyselnej základne a celkovej inovačnej výkonnosti krajiny „Pre Slovensko je dôležité sledovať trendy a vývoj hospodárstiev štátov, s ktorými máme významné exportné vzťahy. Nemecko ako náš najvýznamnejší exportný partner si v uplynulom období dalo za cieľ stať sa globálnou jednotkou v oblasti rozvoja elektromobility. Touto témou sa preto musíme aktívne zaoberať. Úlohu štátu v tejto oblasti vidím aj prostredníctvom stimulačných opatrení na podporu elektromobility formou dotácii, bezplatného parkovania a pod. s cieľom masívnejšie naštartovať toto odvetvie“, pripomenul v tejto súvislosti minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský a dodal: „Celkový podiel automobilovej výroby tvorí až 38% slovenského priemyslu a takisto, že Slovensko trpí nedostatkom inovačných impulzov. Práve elektromobilita by tak mohla priaznivo vplývať aj na oblasť odborného vzdelávania, spolupráce s univerzitami a tým aj na fungovanie vedecko-výskumnej základne“.

Zasadnutia pracovnej skupiny budú podľa potreby, najmenej však raz za tri mesiace. Zvoláva a vedie vedúci pracovnej skupiny tak, aby pracovná skupina plnila svoje úlohy a funkcie. Jej zámerom je implementácia komplexného systému pre reálne využívanie elektromobilov. Vyhodnotenie prínosov elektromobility pre národné hospodárstvo z hľadiska rastu zamestnanosti a príjmov štátneho rozpočtu, ako aj rastu konkurenčnej výhody slovenského hospodárstva. Ďalej je to mapovanie situáciu v elektromobilite vybraných štátov Európskej únie. Výstupom by mala byť analýza a odporúčania vyplývajúce zo strategických dokumentov EÚ a návrh politiky podpory elektromobility na Slovensku, vrátane podpory riadenia elektrizačnej sústavy. Čiastkové správy by mali byť konsolidované do výstupu – Stratégia pre rozvoj elektromobility a jej dopad na národné hospodárstvo Slovenskej republiky. Dokument bude po jeho schválení pracovnou skupinou predložený na schválenie ministrovi hospodárstva SR.

Stanislav Jurikovič
hovorca ministra hospodárstva SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;mo

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Divadelný festival Vlnoplocha opäť rozvíri hladinu tvorivosti v Banskej Štiavnici

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.