Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. apríla 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Záujem o kampaň Do práce na bicykli je väčší ako vlani

BRATISLAVA 7. apríla –

Záujem o kampaň Do práce na bicykli je väčší ako vlani 

Záujem o cyklodopravu zažíva na Slovensku nárast. Do 4. ročníka celonárodnej kampane „Do práce na bicykli 2017“, ktorú  zastrešuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR, sa zaregistrovalo už 61 samospráv z celkového počtu 140 oslovených slovenských miest. Počet prihlásených do kampane už teraz prekročil vlaňajší záujem – 60 zapojených miest a obcí do súťaže. Možnosť zaregistrovať sa pre mestá a obce pritom platí až do 18. apríla.

„Veľký záujem zamestnancov cestovať do práce na bicykli nás teší. Prispejú tak k zlepšeniu svojej zdravotnej kondície a v konečnom dôsledku k zníženiu podielu individuálnej automobilovej dopravy vo svojom meste. Je viac ako reálne predpokladať, že Slovensko sa v priebehu ďalších rokov výrazne rozbicykluje,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Spoločne s vysokým počtom zaregistrovaných samospráv má stúpajúci trend aj počet prihlásených účastníkov. Od 1. marca 2017 sa už prihlásilo 2086 súťažiacich, čo predstavuje nárast takmer o 40 percent z celkového počtu súťažiacich v minulom roku. Samosprávy majú čas do 18. apríla, aby sa zaregistrovali do kampane Do práce na bicykli 2017. Čím rýchlejšie sa mestá a obce zapoja, tým skôr sa môžu prihlasovať jednotliví účastníci. Tí sa môžu zapojiť až do 5. mája 2017.

Súťaž „Do práce na bicykli“ je určená pre všetkých obyvateľov a slovenské mestá a obce, ktoré sa v zmysle štatútu súťaže oficiálne zaregistrujú na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.