Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. marca 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: V Dobrohošti sa spustí pilotný projekt školských autobusov

BRATISLAVA 2. marca –

V Dobrohošti sa spustí pilotný projekt školských autobusov

Deti z obcí Vojka a Bodíky bude v rámci pilotného projektu zvážať školský autobus do centrálnej školy v Dobrohošti. Žiaci z týchto obcí, ktorí majú záujem chodiť do slovenskej školy, ním zároveň budú mať možnosť cestovať do Čuňova. Na spustení pilotného projektu sa dohodli minister dopravy a výstavby Arpád Érsek, minister školstva vedy, výskumu a športu Peter Plavčan a minister vnútra Robert Kaliňák.

„Školské autobusy majú potenciál zvýšiť bezpečnosť žiakov, lepšie zorganizovať dopravu a zefektívniť školský systém. Preto sme sa spoločne dohodli na spustení tohto pilotného projektu,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Rezort školstva v rámci pilotného projektu presmeruje už dnes existujúce dotácie na cestovanie žiakov z obcí, kde nie sú školy, na tento projekt. „Myslíme si, že tento projekt bude mať potenciál nielen zlepšiť život žiakov, ale zároveň dáva starostom s menšími školami možnosť sa spojiť, zorganizovať si dopravu a spoločne vybudovať spoločnú kvalitnú školu, do ktorej bude zabezpečená  bezplatná doprava detí,“ uviedol minister školstva vedy, výskumu a športu Peter Plavčan.

Pilotný projekt preverí aj rôzne modely financovania a využitia autobusov v čase, kedy ich samospráva nebude potrebovať na dopravu pre žiakov. „Ministerstvo vnútra bude aj v tomto projekte predovšetkým logistickým partnerom, kde okrem techniky poskytneme v prípade záujmu aj naše skúsenosti z podobných projektov,“ dodal minister vnútra Robert Kaliňák.

Pilotný projekt by sa mal spustiť po tom, ako rezort vnútra ukončí verejné obstarávanie na potrebnú techniku a ministerstvo školstva nastaví systém financovania. Tento proces by mal trvať niekoľko týždňov a podľa očakávaní budú deti jazdiť autobusom už počas tohto školského roku.

V prípade, že projekt ukáže svoju životaschopnosť, predpokladá sa jeho rozšírenie do ďalších obcí na Slovensku.

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Valné zhromaždenie SKSI 2020 potvrdilo správny smer v SKSI Na sezónne vlaky ZSSK budú v Banskej Štiavnici čakať nové autobusové spoje, ktoré cestujúcich odvezú za históriou regiónu i na obľúbené tajchy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.