Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. novembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV SR : Vďaka eurofondom pribudli v Žiline nové trolejbusy

ŽILINA/BRATISLAVA 23. novembra –

V Žiline začalo premávať osem nových nízkopodlažných a energeticky úsporných trolejbusov. Ich nákup bol spolufinancovaný z fondov Európskej únie v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Ďalších sedem vozidiel pribudne na žilinské cesty do marca 2018.

„Chceme zvýšiť motiváciu cestujúcich využívať verejnú osobnú dopravu. Preto som veľmi rád, že sme vďaka eurofondom pomohli Žiline zaobstarať kvalitné vozidlá s najmodernejšími bezpečnostnými prvkami, ktoré sú prispôsobené aj na cestovanie pre imobilných cestujúcich alebo mamičiek s kočíkmi. Som presvedčený, že je to krok správnym smerom a že sa úroveň cestovania v tomto meste zvýši,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Dopravný podnik mesta Žilina získa celkovo dvanásť kusov nízkopodlažných trojnápravových kĺbových trolejbusov MHD a tri dvojnápravové sólo trolejbusy. Ide o moderné vozidlá, ktoré rozšíria základňu 42 trolejbusov v Žiline. Trolejbusová doprava zohráva v Žiline kľúčovú úlohu, pretože spája všetky sídliská s centrom mesta. Dopravný podnik mesta Žilina zabezpečuje verejnú dopravu pre 83 tisíc obyvateľov mesta.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR poskytne na tento projekt takmer 8 miliónov eur z Operačného programu Integrovaná Infraštruktúra (OPII).

Žilina a Prešov sú dve mestá na Slovensku, ktoré získajú nové trolejbusy z OPII. Mestá Košice a Bratislava zase vďaka eurofondom cestujú novými modernými električkami. Európska únia podporuje verejnú osobnú dopravy ako dôležitý prostriedok pre zmierňovanie dopravných zápch a negatívnych ekologických dopadov individuálnej automobilovej dopravy.

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.