Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. októbra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV SR: Pri Nitre sa na R1 otvorila nová diaľničná križovatka

BRATISLAVA 27. októbra –

Od dnes bude slúžiť vodičom v okolí Nitry nová diaľničná križovatka. Tento mimoúrovňový diaľničný uzol spolu s okružnou križovatkou a napojením na cestu tretej triedy výrazne pomôže ľudom v Lehote a okolí zefektívniť ich cestovanie a odbremení dopravu aj v samotnej Nitre.

„Podľa môjho názoru nie sú malé a veľké projekty, ale iba tie ktoré ľudom pomáhajú viac alebo menej. Som veľmi rád, že dnes otvárame novú križovatku, ktorá zefektívni dopravu v okolí a pomôže ľuďom,” povedal minister dopravy Arpád Érsek.

Nová diaľničná križovatka sa stavala od júna tohto roku. Nachádza sa na rozhraní katastrálnych území obcí Lehota, Lužianky, Mlynárce a Kynek. Jej sprístupnením pre vodičov sa odľahčia časti mesta Nitry od tranzitnej aj miestnej dopravy a tým sa znížia negatívne účinky na životné prostredie. Predpokladá sa, že v lokalitách Kynek – ulica Trnavská a Hlohovecká sa zvýši bezpečnosť a zároveň sa vyrovná aj kapacita križovatiek.

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.