Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júla 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Slovensko sa predstavuje na EXPO 2017 ako turisticky príťažlivá krajina

BRATISLAVA 27. júla –

Slovensko sa na výstave EXPO 2017 v kazašskej Astane predstavuje ako krajina dobrých nápadov. Najpopulárnejšie turistické produkty našej krajiny, s dôrazom na kúpeľníctvo a poznávacie zájazdy, boli na výstave prezentované v rámci Národného dňa Slovenskej republiky. Kazašskí hostia sa zaujímali aj o bližšie kontakty so subjektami cestovného ruchu, možnosti dopravy na Slovensko a vízový režim.

„Naša krajina ponúka bohaté príležitosti na trávenie voľného času. Som rád, že kazašské turistické firmy prejavili živý záujem o naše prírodné a kultúrne bohatstvo,“ povedal Arpád Érsek, minister dopravy a výstavby SR.

Rokovania s predstaviteľmi Medicínskeho centra služobného úradu prezidenta Kazachstanu otvorili možnosti spolupráce so slovenskými kúpeľmi v rámci liečebných pobytov zamestnancov kazašských podnikov a firiem.

Kazachstan, rozlohou deviata najväčšia krajina na svete, patrí medzi stredoázijských ekonomických lídrov. Jeho zemepisné a súčasné ekonomické postavenie sú predpokladom zaujímavej spolupráce s týmto štátom v oblasti turizmu. Svetová výstava EXPO 2017 v Astane potrvá do 10. septembra. Trvalou súčasťou slovenskej expozície bude cestovný ruch ako príležitosť ukázať to najlepšie z našej krajiny.

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Nový cestovný poriadok ZSSK: Z Bratislavy do Košíc, Šale, Prievidze a zo Zvolena do Košíc sa dostanete budúci rok podstatne rýchlejšie Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.