Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. marca 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

MDV: Kapacita vlakov na trati Bratislava – Komárno je od dnes väčšia

BRATISLAVA 10. marca –

Kapacita vlakov na trati Bratislava – Komárno je od dnes väčšia

Od dnes jazdí na trati Bratislava – Komárno alternatívna  vlaková súprava, ktorá má v najvyťaženejšom vlaku väčšiu kapacitu o 112 miest na sedenie. Jej nasadenie bol dnes skontrolovať aj minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek, ktorý sa priamo vo vlaku zaujímal o skúseností ľudí s cestovaním na tejto trati.

„Som rád, že sa nám podarilo vyriešiť problémy, ktoré dopravca na tejto trati mal tak, aby ľudia mali dosť miesta vo vlaku a mohli bezpečne a ekologicky každé ráno cestovať do školy alebo práce,“ povedal počas cesty vlakom minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Tento typ súpravy je nasadený na linke Bratislava – Komárno v najfrekventovajších časoch. Okrem nej sa používajú vo vybraných vlakoch aj vozne klasickej stavby, ktoré budú na tejto trati premávať do momentu, kedy sa spoločnosti RegioJet vrátia opravené vozne po zrážke s kamiónmi.

Vzhľadom na vysoké zastúpenie cestujúcich národnostných menšín zavedie dopravca vo svojich vlakoch na tejto trase aj hlásenie jednotlivých staníc v maďarskom jazyku.

Trať medzi Bratislavou a Komárnom je prvý liberalizovaný úsek na Slovensku, kde štát dotuje súkromného dopravcu, ktorý prevádzkuje vlaky vo verejnom záujme. Po sérií nehôd vlakov s nákladnými autami vznikol na trati problém s kapacitou jednotlivých súprav. Ministerstvo dopravy v spolupráci so súkromným dopravcom vyriešili tento problém dočasným nasadením alternatívnych súprav.

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

K téme

Valné zhromaždenie SKSI 2020 potvrdilo správny smer v SKSI Na sezónne vlaky ZSSK budú v Banskej Štiavnici čakať nové autobusové spoje, ktoré cestujúcich odvezú za históriou regiónu i na obľúbené tajchy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.