Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. augusta 2017 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Ľudia sa správajú ekologickejšie. Myjavský závod ECO-BAGS preto zvyšuje produkciu papierových obalov.

BRATISLAVA 22. augusta 2017 – S výrobou 600 miliónov papierových obalov ročne, je v súčasnosti ECO-BAGS, s.r.o. popredným producentom papierových ekologických obalov v Strednej Európe. Zvýšenie produkcie zaradí myjavský závod medzi relevantných hráčov na trhu s ekologickými obalmi v Európe.

„Narastajúci záujem verejnosti o produkty rešpektujúce životné prostredie nás vedie k navyšovaniu produkcie. Do konca roka 2017 investujeme do obnovy strojno-technologického vybavenia závodu 3,5 mil.€, čo zabezpečí zvýšenie produkcie na 1 miliardu kusov obalov ročne. Z tejto sumy sme už nakúpili stroje za 2,5 mil.€,“ povedal Milan Fiľo, prezident ECO-INVESTMENT, a.s., majiteľ spoločnosti ECO-BAGS, s.r.o.

Je stále viac ľudí, ktorí si radšej zabalia potraviny do ekologických papierových vreciek, než do igelitových tašiek. Papierové obaly vyrábané v závode ECO-BAGS v Myjave spĺňajú najvyššie štandardy pre bezpečnosť a ochranu zdravia a životného prostredia. Dopyt po nich je nie len na Slovensku, ale aj v Nemecku, Francúzsku a Veľkej Británii.

Výroba papiera má na Slovensku viac ako 400-ročnú tradíciu. Priemyselná výroba papierových vreciek štartovala začiatkom 20.storočia a až do začiatku 21. storočia sa papierové vrecká vyrábali v závode OBALY-SÓLO, dcérskej spoločnosti Mondi SCP. V roku 2005 bola založená spoločnosť Harmanec-Bags, s.r.o., ktorá odkúpila výrobu papierových vreciek. Spoločnosť patrí do portfólia priemyselno-investičného holdingu ECO-INVESTMENT a.s. a spolu s nemeckým spoločníkom Meyer/Stemmle pokračovala ďalej v rozvoji a rozširovaní výroby papierových vreciek so zameraním na potravinárske účely. V roku 2012 došlo k odkúpeniu podielov a ECO-INVESTMENT a.s. sa stala jediným spoločníkom firmy. V júli 2013 bola spoločnosť presťahovaná do novovybudovaných moderných priestorov v Myjave a súčasne zmenila obchodné meno na ECO-BAGS, s.r.o., čím spoločnosť lepšie vyjadruje nielen rastúci trend balenia potravinárskych výrobkov do ekologického balenia papierom ale aj svoju príslušnosť k investičnej skupine.

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Jakub Prachař o filme Franta mimozemšťan: Ide o jednu z mojich najživotnejších rolí (rozhovor)

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.