Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. júna 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Vyššie príjmy z korporátnej dane a výkonnejšej ekonomiky

BRATISLAVA 26. júna –

V súlade s ústavným zákonom o rozpočtovej zodpovednosti zverejňujeme našu novú daňovú prognózu. Vďaka rýchlejšiemu rastu ekonomiky a vyššej úspešnosti výberu zvyšujeme odhad daňových a odvodových príjmov v roku 2015 o 364 mil. eur (0,5 % HDP). Oproti februárovej prognóze zvyšujeme rast príjmov aj v nasledujúcich rokoch o 0,4 % HDP v roku 2016 a o 0,5 %HDP v rokoch 2017 a 2018. Na základe podaných daňových priznaní a ďalších informácií dodatočne revidujeme príjmy roka 2014 o 141 mil. eur (0,2 % HDP) nahor.

Podrobnosti k prognóze nájdete na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10226

Náš komentár k nej zasa na tejto:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10227

Nájdete v ňom informácie o využívaní odvodovej úľavy, odhadovanom výstupe z druhého piliera, zlepšení výberu koncesionárskych poplatkov, alebo vplyve daňovej licencie na firmy.

Martin Filko
Hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

qq

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.