Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. júla 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Smerovanie k vyrovnanému rozpočtu v 2014

BRATISLAVA 1. júla –

Aj v týchto horúcich dňoch pokračujeme vo vyhodnocovaní rozpočtového vývoja. Podľa európskych pravidiel aj slovenského zákona o rozpočtových pravidlách pripravuje ministerstvo financií dvakrát ročne hodnotenie smerovania slovenských financií k štrukturálne vyrovnanému rozpočtu.
Na základe celkového hodnotenia v roku 2014 nenastala signifikantná odchýlka od smerovania k vyrovnanému rozpočtu. Podľa údajov z jarnej notifikácie Eurostatu dosiahol štrukturálny deficit úroveň 2,9 % HDP. Štrukturálne saldo, primárny ukazovateľ hodnotenia vyrovnaného rozpočtu, tak bol odchýlený o 0,3 % HDP od aktuálnej referenčnej úrovne 2,6 % HDP. Podľa národnej legislatívy má byť rozpočet verejnej správy vyrovnaný alebo prebytkový, čím sa rozumie dosiahnutie štrukturálneho schodku vo výške 0,5 % HDP (strednodobý cieľ, MTO). Doplnkový indikátor, ktorý hodnotí vývoj upravených verejných výdavkov, neplnil požiadavky výdavkového pravidla na medziročnej báze. Od požadovanej úrovne sa odchyľoval o 0,7 %

Celý dokument nájdete na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/LoadDocument.aspx?categoryId=9664&documentId=13316

Martin Filko,
hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.