Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. júla 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Ako veľmi bolí konsolidácia

BRATISLAVA 16. júla –

Nová analýza IFP vyčísľuje vplyvy konsolidačných balíčkov z uplynulých rokov na ekonomickú aktivitu. Podľa výsledkov sú pre ekonomiku v krátkom horizonte najbolestivejšie výdavkové opatrenia. V dlhšom období naopak konsolidácia na strane príjmov brzdí rast vo väčšej miere. Z nich má najmenej bolestivý vplyv na ekonomický rast zvyšovanie nepriamych daní. Fiškálna konsolidácia v roku 2013 znížila rast HDP o menej ako 0,2 p.b., keď opatrenia s priamym vplyvom na ekonomiku boli na úrovni 0,7%. Konsolidácia v roku 2011 znížila rast v rozmedzí od 1,0 p.b. až 1,8 p.b., veľkosť opatrení s priamym vplyvom bola na úrovni 3,3 %.

Celú analýzu môžete nájsť na stránke IFP:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9683

Komentár pre médiá je tu:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=9684

Martin Filko
Hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.