Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. mája 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Banskí záchranári dokážu pracovať aj v nedýchateľnom prostredí

BRATISLAVA 30. mája – Hlavná banská záchranná stanica zabezpečuje činnosť banskej záchrannej služby pre Hornonitrianske bane Prievidza a dozoruje činnosť štyroch závodných banských záchranných staníc na Slovensku. V kompetencii má zabezpečenie banskej a ostatnej záchranárskej činnosti pre ďalších dvadsaťtri organizácií, vykonávajúcich banskú činnosť, činnosť vykonávanú banským spôsobom, prípadne spadajúcich do pôsobnosti zákona o prevencii závažných priemyselných havárií.

Takmer 300-členný banský záchranný zbor na Slovensku vďaka špeciálnej, modernej dýchacej a meracej technike a odbornému výcviku dokáže pracovať aj v extrémnych podmienkach – v nedýchateľnom, zdraviu škodlivom prostredí, pod vodnou hladinou a vo výškach. Tieto činnosti poskytujú v rámci svojich obchodných aktivít aj pre potreby priemyselných podnikov.

Pre spoločnosti zaoberajúce sa výstavbou tunelov špecialisti banskej záchranky vykonávajú merania ovzdušia, emisií a veterných bilancií, v rámci celého Slovenska na všetkých stavbách diaľničných tunelov. Súčasťou ponuky služieb sú prieskumy štôlní, a kontroly starých podzemných priestorov.

Špeciálne osobné pracovné prostriedky v kombinácii s dýchacou a špičkovou meracou technikou umožňujú práce zamerané na rozbory skládkových plynov CH4 a H2S na skládkach komunálneho odpadu, čistenie kanalizácií pod skládkami komunálnych odpadov a mestských kanalizácií, vysávanie popola z elektrárenských kotlov, utesňovanie veľkopriemerových vysokopecných potrubí, opravy poškodených zariadení bioplynových staníc bez odstavenia prevádzky, pri zvýšenej teplote a vysokých koncentráciách CO2.

Špecialisti HBZS dokážu skĺbiť a využívať prednosti jednotlivých druhov špeciálnej techniky. Osvedčili sa pri náročných výškových prácach a opravách zariadení vo výškach a voľných hĺbkach, najmä pri kontrolách vodných privádzačov pre vodné elektrárne Čierny Váh a pri oprave 300 m vysokého komína v Elektrárni Nováky (ENO). Pracujú aj na opravách a pri likvidácii starých azbestových striech.

Opodstatnenosť svojej existencie preukazuje Hlavná banská záchranná stanica Prievidza aj v súčasnosti, nielen pri ťažbe surovín, ale aj v celospoločenskom meradle, ako jedna zo základných zložiek Integrovaného záchranného systému.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Banskí záchranári zvládajú aj extrémne podmienky Hornonitrianske bane Prievidza si vychovali tucet nových inžinierov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.