Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. decembra 2017 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Zopár rád do podnikateľského života

BRATISLAVA 4. decembra 2017 – Život podnikateľa nemusí byť taký ružový a (doslova) bohatý ako by sa mohlo zdať. Najmä nie v začiatkoch. Aj preto sa každá dobrá rada hodí, no nie?

• Vedomosti a ich rozširovanie je vždy prínosné. Snažte sa preto zdokonaľovať v odvetví, v ktorom podnikáte. Prípadne veci riešte cez tzv. influencer marketing – nájdite expertov vo „vašom“ odvetví, spravte s nimi rozhovor na zaujímavú tému a zverejnite ho. Aj takto sa dá pochytiť množstvo zaujímavého.

• Podnikaniu ako takému predchádza určitý administratívny proces. Ak si v podobných prípadoch nie ste veľmi istí svojimi krokmi, bezproblémové založenie s.r.o. môžete outsourcovať na externú firmu, ktorá všetko spraví za vás.

• Kontrahujte freelancerov. Najímanie pracovníkov na voľnej nohe dáva vám aj druhej strane slobodu a čas riešiť iné veci. Výhodou tiež je, že freelancer si stanoví hodiny alebo čas, ktorý vášmu projektu alebo práci pre vás bude venovať a keď „príde“ do práce, tak bude maximálne efektívny.

• Začínate s podnikaním, no nevlastníte a ani nepotrebujete žiadne kancelárske priestory? Zákon však tak či tak vyžaduje registračné sídlo firmy a súhlas so zriadením sídla od majiteľa nehnuteľnosti. Toto si ale môžete prenajať a ostane aj vlk sýty, aj koza celá.

• Moderné technológie uľahčujú aj podnikateľský život. Ak nutne nemusíte kvôli práci cestovať, necestujte. Na mítingy a rokovanie využívajte napríklad Skype – bežná prax vo veľkých korporáciách, ktorá financie a čas ušetrí aj vám.

• Šetrite a začnite napríklad s energiou. Prekvapivo jednoduchým spôsobom je vybrať si prirodzeným svetlom dostatočne osvetlené kancelárske priestory. Kontakt s okolitým svetom je dôležitý pre psychické aj fyzické zdravie. Ak ale vaša práca nie je viazaná na miesto, máte virtuálne sídlo firmy v Bratislave a pracujete niekde v lese, máte vyhrané.

K téme

Mesiac jún patrí myasténii gravis: Zriedkavému neurologickému autoimunitnému ochoreniu, ktoré na Slovensku postihuje čoraz viac Slovákov! ZSL zimná sezóna 2023/2024: Svetový pohár v Jasnej privítal 132 špičkových športovkýň z 30 krajín a vyše 30-tisíc návštevníkov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.