Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Friendly lawyer or financial advisor in suit consulting young couple
Foto: Getty Images
19. júla 2021 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Broker Consultig opäť vyrástol

19.07.2021 – Spoločnosť Broker Consulting na Slovensku podľa údajov za prvý polrok 2021 zaznamenala nárast obratu o 27 %. Najväčší prírastok v poskytovaní finančných služieb vykázali najmä segmenty investícií a hypoték.  Obrovským + 100 % nárastom oproti roku 2020 sa môže pochváliť v realitách.

Výrazné posilnenie v realitných službách

„Za prvých šesť mesiacov tohoto roku sa nám podarilo predať a zarezervovať nehnuteľnosti v objeme za viac  ako 40 mil. EUR, okomentoval výsledok  generálny riaditeľ Broker Consulting Július Rusňák a pokračuje: „V oblasti realitných služieb sme narástli vďaka spolupráci s developermi  a taktiež vďaka digitalizácii procesov. Významne k tomu prispeli online prehliadky nehnuteľností, profesionálne videoprezentácie a bezpapierové transakcie“.

Prepojenie s realitnými službami pomohlo aj predaju hypoték

Jednou z najdôležitejších oblastí finančného trhu za prvý polrok 2021 sa stali hypotekárne úvery. Trh s hypotékami sa niesol v znamení  historicky najnižšej úrovne priemerného úroku pri nových úveroch na bývanie, ktorý je pod jedným percentom. „V poskytovaní hypotekárnych úverov sme zaznamenali 30 % nárast“, uviedol J. Rusňák. „Tento úspech je naviazaný nielen na priaznivé úrokové sadzby, ale predovšetkým na vzájomné prepojenie finančných a realitných služieb pod jednou strechou. Je to koncept, ktorý naša spoločnosť poskytuje klientom od roku 2016″, dodal J. Rusňák.

Investičné produkty s 50 % nárastom

Broker Consulting od roku 2019 ponúka klientom aj svoj vlastný investičný produkt. „Rok a pol od založenia vlastného investičného fondu pod značkou Broker Consulting SICAV s názvom OK SMART ETF môžeme konštatovať, že sa stal vhodnou alternatívou pre investorov s dlhodobejším investičným horizontom“, uvádza J. Rusňák. „Zároveň však platí, že klientom ponúkame širokú a komplexnú ponuku investičných produktov a riešení, aktívne a pasívne riadených fondov. Okrem iného sme jediným distribútorom Realitního fondu Investika, ktorý dosahuje dlhodobo vynikajúce výsledky. V minulom roku si väčšina slovákov uvedomila potrebu dlhodobej finančnej rezervy a taktiež zabezpečenia. Našim klientom sme  preto vždy na blízku, aj v tak neľahkých časoch, akými bolo obdobie pandémie spôsobenej  ochorením COVID-19 a poskytujeme im komplexné finančné služby. Pomáhame im pri najdôležitejších životných rozhodnutiach a našim strategickým cieľom je pripravovať inovatívne produktové riešenia, ktoré im budú prinášať peniaze na viac“, povedal Július Rusňák.

Nové pracovné pozície

V tomto roku spoločnosť pokračuje v digitalizácii procesov, vylepšovaní aplikácií a nástrojov pre spolupracovníkov. „Od začiatku tohto roku využilo podnikateľskú príležitosť a vstúpilo do nášho systému vzdelávania a zapracovania v poskytovaní finančných a realitných služieb, viac ako 150 nových kolegov,“ povedal J. Rusňák. „Za touto skutočnosťou je aj fakt, že naše služby sú pre klientov podstatné a užitočné. Ľudia, ktorí k nám prichádzajú vidia obrovskú výhodu nášho širokospektrálneho zamerania,“ uviedol generálny riaditeľ Broker Consulting Július Rusňák.

Informačný servis

K téme

ROCKový formát Metro ON Line spojil komunity z iných svetov COOP Jednota otvára prvú automatizovanú predajňu na Slovensku

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.