Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. marca 2018 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Túžite po novej záhrade? Poradíme vám, ako na to a za čo najvýhodnejšiu cenu

BRATISLAVA 5. marca 2018 – Záhrada je dokonalé miesto na trávenie voľného času a oddych. Využite chladné obdobie na plánovanie, aby ste sa s príchodom jari, ktorá je už za dverami, mohli pustiť do práce.

Požiadavky verzus parametre záhrady

Vopred pouvažujte, akú plochu môžete záhrade vyčleniť a na čo všetko bude slúžiť. Či bude mať iba okrasnú alebo aj úžitkovú plochu, altánok, chodníky, osvetlenie, zavlažovanie, prípadne inú drobnú architektúru a mobiliár.

Majitelia nových záhrad, ktoré ešte neboli zastavané drobnou architektúrou a upravené chodníkmi to majú jednoduchšie. Na rekonštrukciu záhrady je totiž potrebné mať nielen viac času, ale aj financií.  Záhradné úpravy môžu totiž vyjsť oproti novej záhrade dvakrát drahšie.

„Dobrou správou je, že nákup nových záhradných komponentov, nábytku, rastlín aj materiálu sa dá  uskutočniť výhodnejšie využitím cashback karty, pomocou ktorej získa kupujúci časť zaplatenej sumy späť,“ upozorňuje Ľuboš Kravárik, generálny riaditeľ myWorld Slovakia, prevádzkovateľ nákupného spoločenstva Cashback World. Registrácia pre získanie cashback karty je bezplatná a umožňuje získať späť 1 – 5 % z každého nákupu uskutočneného v partnerskom obchode alebo e-shope nákupného spoločenstva Cashback World.

V čom pomôže odborník

Plánovanie aj realizáciu si môžete uľahčiť v spolupráci s odborníkom. Záhradný architekt poradí v širokom rozsahu, nielen so samotnou koncepciou, ale aj výberom zelene, prípadne aj s drobnou architektúrou. Taktiež vie podariť ako sa o rastliny v záhrade starať.

Parametre záhrady sú závislé od veľkosti pozemku a členitosti terénu, teda či je záhrada na rovine alebo svahu, v hustej zástavbe alebo na vidieku, prípadne či je situovaná na nížine alebo vyšších nadmorských výškach. Vďaka tomu sa môžete rozhodnúť, aké rastliny použiť, akým spôsobom zavlažovať, a ako osvetliť záhradu, aby si bolo ju možné užiť naplno aj večer. Všetky tieto aspekty zároveň vplývajú na kvalitu obytného priestoru záhrady.

Aké sú aktuálne trendy?

V popredí sú ekologické spôsoby pestovania, jednoduché drevené konštrukcie alebo obloženia z dreva akejkoľvek úpravy, či plechové nádoby. Netreba sa báť ani oplotenia bez ošetrenia nátermi, ktoré sú v podstate skorodované, avšak vyrobené zo špeciálnej ocele. Moderný je aj čistý hladký betón. Vašu záhradu však oživia a zatraktívnia aj nové druhy rastlín.

Trendy pri úprave záhrad sú priaznivo nastavené aj pre tých majiteľov, ktorí nemajú čas starať sa o trávnik. Ak si myslíte, že vás kosenie bude zaťažovať, pouvažujte nad plochami, ktoré budú mať lúčny charakter a netreba ich pravidelne kosiť. Sú to napríklad rozsiahlejšie trvalkové záhony.

V Slovenských záhradách má dlhú tradíciu pestovanie zeleniny. To sa dá krásne skĺbiť s okrasnou záhradou využitím vyvýšených záhonov alebo nádobami. Na ich výrobu sa používajú palety, plech aj betón a je ich možné zaujímavo zakomponovať do okrasnej záhrady určenej na oddych a zo záhradky mať úžitok navyše.

K téme

Na čo myslieť pri objednávaní drevenej chaty na kľúč? Máte doma alergika? Prispôsobte mu domácnosť

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.