Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. marca 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Vzdelávanie zamestnancov MPSVR SR

BRATISLAVA 20. marca – Vzhľadom na medzinárodný kontext a spoluprácu v rámci Európskej únie sú na pracovníkov ústrednej štátnej správy kladené stále vyššie požiadavky v znalosti cudzích jazykov a informačných a komunikačných technológií. V záujme ďalšieho prehlbovania kvalifikácie zamestnancov Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR) pripravilo projekt zameraný na systematické vzdelávanie zamestnancov v uvedených oblastiach.
Vo februári tohto roka boli podpísané ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Rozhodnutia o schválení žiadostí o nenávratný finančný príspevok na realizáciu multicieľového národného projektu „Vzdelávanie zamestnancov rezortu MPSVR SR“.
Cieľom projektu je zvyšovanie kvality ľudských zdrojov MPSVR SR systematickým prehlbovaním znalosti cudzích jazykov a prehlbovaním znalostí zamestnancov ministerstva v práci s vybranými užívateľskými počítačovými programami.
Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia www.esf.gov.sk:
– prioritná os 3, opatrenie 3.3 Budovanie kapacít a zlepšenie kvality verejnej správy v Bratislavskom kraji,
– prioritná os 4, opatrenie 4.1 Zlepšenie kvality služieb poskytovaných verejnou správou a neziskovými organizáciami.
Projekt sa zameriava na jazykové vzdelávanie zamestnancov v rámci prezenčných jazykových kurzov anglického, nemeckého a francúzskeho jazyka, na prehlbovanie znalosti práce s vybranými užívateľskými počítačovými programami formou e-learningového vzdelávania a zahŕňa aj softvérovú podporu manažmentu vzdelávania a vzdelávacích aktivít zamestnancov.
Aktivity projektu sa majú realizovať do konca októbra 2015. Po skončení realizácie projektu sa očakáva zlepšenie schopnosti cieľovej skupiny národného projektu komunikovať v rámci otvoreného prostredia EÚ vo vybraných cudzích jazykoch, zvýšenie úrovne využívania užívateľských programov a ich aktuálnych verzií, zlepšenie kvality výstupov, prezentácií z pracovísk ministerstva a celkové zlepšenie kvality služieb poskytovaných zamestnancami ministerstva tak v rámci SR ako aj v medzinárodnom kontexte s dôrazom na požiadavky, ktoré sú na štátnu správu kladené zo strany Európskej únie.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Vyberáte si MBA? Kľúčovým faktorom je zahraničná spolupráca Unilabs Slovensko bol ocenený medzi najlepšími zamestnávateľmi v odvetví zdravotníctva

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.