Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júla 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Vyhlásenie vlády Slovenskej republiky

BRATISLAVA 17. júla – Vláda SR pri príležitosti 20. výročia schválenia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky prijala nasledujúce vyhlásenie:
„Vláda SR si s plným rešpektom a vedomím historickosti okamihu pripomína deň 17. júl 1992, kedy Slovenská národná rada schválila Deklaráciu o zvrchovanosti Slovenskej republiky. Deklarácia o zvrchovanosti Slovenskej republiky vyjadrila vôľu slovenského národa založiť si vlastný štát. Pokojné rozdelenie federálneho Česko – Slovenska naplnilo túto vôľu a slovenský národ spoločne s príslušníkmi národnostných menšín budú mať 1. januára 2013 príležitosť osláviť už dvadsiate výročie existencie slobodnej a demokratickej Slovenskej republiky.
Vláda Slovenskej republiky oceňuje vysokú kvalitu priateľských vzťahov s Českou republikou a naďalej bude podporovať, aby sa dlhoročná spoločná história a blízkosť našich národov odrážali v efektívnej spolupráci na medzinárodnej úrovni.
Okrúhle výročie schválenia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky a blížiace sa výročie vzniku samostatnej Slovenskej republiky vníma vláda SR ako príležitosť na zhodnotenie dvadsiatich rokov existencie štátu a je pripravená v tomto duchu predložiť a prijať zásadné rozhodnutia. Vláda SR má pevné predsavzatie napĺňať svoj sociálno-demokratický program v atmosfére politickej stability, vyššej politickej kultúry a rozsiahleho sociálneho dialógu. Chce Slovenskú republiku ako krajinu pokojného života a práce.
Vláda SR vo svojej činnosti dôsledne sleduje jasnú proeurópsku orientáciu občanov Slovenskej republiky. Napriek tomu, že Slovensko v súčasnosti čelí vážnej kríze v eurozóne, vláda SR aj pri príležitosti 20. výročia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky jednoznačne vyjadruje svoje presvedčenie, že krízové javy môžu krajiny eurozóny riešiť len spoločným postupom a dodržiavaním dohodnutých pravidiel. Budúcnosť Slovenskej republiky je v Európskej únii a v eurozóne.“

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR,

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Zamestnávatelia môžu opäť zabojovať o titul Zdravá firma roka. Union vytvára priestor aj na diskusie o duševnom zdraví žien na pracovisku Komisia bude čeliť európskemu súdu v súvislosti s prekročením tabakových zákonov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.