Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. apríla 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Vyhlásenie splnomocnenca vlády pre rómske komunity

BRATISLAVA 4. apríla – Medzinárodný deň Rómov je príležitosť prejaviť úctu a pozornosť Rómom nielen dnes, ale každý deň, ako občanom, ľuďom, susedom alebo priateľom. Vzájomné spoznávanie a rešpektovanie inakosti ľudí je prvým krokom k pochopeniu, úcte, znižovaniu napätia medzi väčšinou a menšinou a rastu vzájomnej dôvery. Je to deň, keď Rómovia môžu prejaviť svoju hrdosť nad tým, že sú Rómovia a prejaviť otvorene svoju spolupatričnosť k rómskemu národu.
Všetkým Rómkam a Rómom preto pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov želám, aby sa hrdo hlásili k svojmu pôvodu a nenechali sa nadobudnutými negatívnymi skúsenosťami odradiť od svojej identity, histórie a kultúrnych tradícií.
Rád by som využil túto príležitosť a vyzval Rómov, aby boli hrdí na svoje korene, pôvod, jazyk, tradície a identitu a pripomenul príslušníkom majority, že stále je viac toho, čo nás s Rómami spája ako oddeľuje. Som presvedčený, že ak Rómovia budú sebavedome prezentovať svoj pôvod, budú môcť rozhodovať o svojich potrebách a posunú sa na svojej emancipačnej ceste vpred. Zároveň by som chcel oceniť prejavený záujem novej politickej reprezentácie hľadať efektívne riešenia pre lepšie spolužitie Rómov s väčšinovou spoločnosťou na Slovensku.

Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Prevratná novinka Lunter Seafoo Tofu sa stala Voľbou spotrebiteľov, ocenila ju aj odborná porota Lenka Staňová zo spoločnosti Henkel Slovensko získala prestížne ocenenie HR Talent roka 2024

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.