Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Vyhlásenie predsedu vlády R. Fica k štátnemu sviatku SR

BRATISLAVA 1. januára – Blahoželám všetkým občanom Slovenskej republiky, Slovenkám, Slovákom a príslušníkom národnostných menšín žijúcich na Slovensku k štátnemu sviatku našej krajiny – 23. výročiu vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Rovnako sa pripájam k želaniam všetkého najlepšieho v začínajúcom roku 2016.

Za 23 rokov samostatnej štátnosti Slovensko vyspelo ako sebavedomý, suverénny a medzinárodne rešpektovaný partner. Môže nás spoločne tešiť, že prežívame obdobie silnejúcej ekonomiky, poklesu nezamestnanosti, že máme možnosti realizovať viditeľné sociálne projekty. Osobne som hrdý, že vo viacerých oblastiach predbiehame porovnateľné krajiny, a že ekonomická, finančná a sociálna perspektíva Slovenska je povzbudzujúca.

Slovensko je politicky stabilná krajina, čo mu umožňuje efektívne reagovať na najväčšiu súčasnú výzvu – migračnú krízu. Je mi ľúto, že verejní činitelia nenesúci zodpovednosť za bezpečnosť občanov SR podceňujú bezpečnostný aspekt migračnej krízy. Nie náhodou viaceré európske krajiny prijali na prelome rokov 2015 a 2016 bezprecedentné bezpečnostné opatrenia kvôli reálnym hrozbám teroristických útokov. Bezpečnosť SR a jej občanov zostáva na prvom mieste priorít mojej vlády s mandátom do marca 2016.

Slovensko bude mať v roku 2016 šancu zvýrazniť svoje 23-ročné samostatné medzinárodné pôsobenie ako predsedajúca krajina EÚ. Táto náročná pozícia bude vyžadovať vládnu stabilitu a skúsenosti.

Slovensko v mnohých skúškach potvrdilo, že má životaschopnú demokraciu spĺňajúcu najvyššie európske kritériá. V duchu týchto demokratických tradícií pristúpi vláda SR k parlamentným voľbám a ponúkne občanom SR jasnú alternatívu stability, kontinuity ekonomicky prosperujúceho sociálneho štátu a ochrany pred bezpečnostnými rizikami spojenými s migračnou krízou.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt

K téme

Únia skomplikovala obľúbený dovoz lacných tovarov z tretích krajín. Zjednodušil to až digitálny projekt roka Med zo včelnice bratislavského Auparku získal prvé miesto v celoslovenskej súťaži

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.