Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. novembra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Vyhlásenie ministra spravodlivosti k priebehu schôdze NR SR

BRATISLAVA 19. novembra – Minister spravodlivosti Tomáš Borec dôrazne odmieta obvinenie zo strany časti opozície, že sa bráni parlamentnej diskusii o stave justície na Slovensku. „Prišiel som do parlamentu a opakovane som vyjadril ochotu diskutovať. Obvinenia, že odmietam parlamentnú debatu, sú tak absurdné, ako dôvody, na základe ktorých časť opozície žiada moje odvolanie,“ povedal minister Borec.
Minister spravodlivosti zároveň plne rešpektuje postup koaličných i opozičných poslancov vo vzťahu k návrhu na vyslovenie nedôvery. „Či už sa bude o tomto bode rokovať v utorok za predpokladu, že príde do práce dostatok opozičných poslancov, alebo na riadnej novembrovej schôdzi, opakovane zdôrazňujem, že som pripravený otvorene diskutovať o príčinách problémov justície a o riešeniach, ktoré ministerstvo spravodlivosti pod mojím vedením pripravuje.“
Minister spravodlivosti zároveň pripomína, že o aktuálnych problémoch v justícií, napríklad o imunite sudcov a zmrazovaní platov sudcov, sa bude rokovať v utorok na pôde Národnej rady SR pod záštitou predsedu parlamentu za účasti predstaviteľov súdnej moci a poslancov koalície i opozície.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Vyhlásenie Partnerstiev pre prosperitu – „Digitálny školník“ Egon Cholakian vyzýva troch svetových lídrov ku konaniu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.