Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. júna 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Vyhlásenie ministra školstva, vedy, výskumu a športu k MDD

BRATISLAVA 1. júna – Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Dušan Čaplovič považuje otázku ochrany práv detí za súčasť formovania modernej otvorenej spoločnosti.
Zdôrazňuje to pri príležitosti Medzinárodného dňa detí, pretože sa domnieva, že deti a mládež sú v dnešnej informačnej dobe vystavené hrozbám virtuálneho priestoru, ktoré môžu mať negatívne dopady na ich budúce výzvy. Minister školstva pripomína, že informačná bezpečnosť je kľúčom k zodpovednému vývoju detí a ich ochrane pred negatívnymi stránkami internetu.
„Ochrana práv a slobôd musí reagovať na spoločenský vývoj a trendy. Dnes sa voľnočasové aktivity a komunikácia detí a mládeže častokrát presúvajú z bezprostrednej roviny do virtuálneho prostredia internetu. Internet by sme mali vnímať ako zdroj rozličných informácií, ale často aj ako prostriedok manipulácie, navádzania na trestné činy, šírenia pornografie a iných neduhov súčasného sveta. Na to by nemali zabúdať rodičia, ktorých ratolesti trávia pri počítači veľa času, bez akejkoľvek kontroly,“ hovorí Dušan Čaplovič.
Minister školstva je otvorený úvahám o posilnení kompetenčnej výbavy verejnej ochrankyne práv smerom k ochrane detských práv a slobôd. Ombudsmanka by podľa neho mala mať ochrannú ruku nad právami detí a to tak, aby detský ombudsman bol súčasťou existujúcej štruktúry verejného ochrancu práv. Verí, že tieto ciele budú súčasťou novelizujúcej sa legislatívy a to bude taktiež príspevok k tomu, aby naša spoločnosť, vláda a štát dbali na postavenie a ochranu práv detí.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Zamestnávatelia môžu opäť zabojovať o titul Zdravá firma roka. Union vytvára priestor aj na diskusie o duševnom zdraví žien na pracovisku Komisia bude čeliť európskemu súdu v súvislosti s prekročením tabakových zákonov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.