Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. decembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

VLÁDA: Úrad vlády žiada denník Sme o ospravedlnenie

BRATISLAVA 4. decembra – Denník SME dnes bezprecedentne zlyhal. V perexe článku Fico: Únia je do seba zamilovaná doslova uviedol, že „Fico podporil“ ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča v súvislosti s demonštráciami proti odmietnutiu prístupu Ukrajiny k asociačnej dohode s EÚ. Denník SME vytrhol z kontextu a účelovo prekrútil vyjadrenia R. Fica zo včerajšieho HNClubu. Ponúkame teda presné citáty predsedu vlády k tejto téme. Ako je možné vidieť, premiér už vopred vyjadril obavu z prekrútenia jeho slov, čo sa aj stalo:
„Ja viem, že to, čo teraz poviem, znovu bude prekrútené a použité proti mne, ale ja to poviem tak, ako to cítim. Členstvo v EÚ nie je predpísané náboženstvo. Každá krajina sa dobrovoľne môže rozhodnúť, či do EÚ vstúpi alebo nevstúpi. Napríklad Turci by veľmi chceli vstúpiť, ale ich tam nechcú. A zase na druhej strane sú krajiny, ktoré uvažujú tak, že by aj chceli ísť, ale nespĺňajú podmienky. Možno, že by ich aj niekto iný chcel, ale zase nespĺňajú podmienky. Každá krajina má právo sa rozhodnúť, ako sa bude správať vo významných strategických otázkach. Mne je to ľúto. Ja si myslím, že mala byť podpísaná dohoda medzi EÚ a Ukrajinou, no ale nebola podpísaná.“ …
Predseda vlády sa dokonca jasne vyjadril aj k samotným demonštráciám na Ukrajine: „Určite, pokiaľ ide o zásahy polície, vojakov, všetko musí byť v súlade so zákonom. Ak sa to vymkne z rúk, je vždy veľmi, veľmi zlé.“…
Svoj jasný postoj k podstate témy ešte raz zvýraznil jasnou odpoveďou na doplňujúcu otázku moderátora: „P. Vavro, šéfredaktor HN: Z pohľadu 10-ročného členstva v EÚ a 5-ročného členstva v eurozóne chápete toto rozhodnutie Ukrajiny, že to môže byť pre nich väčší prínos?
R. Fico, predseda vlády SR: Ja som povedal veľmi presne vetu, že mi je ľúto, že nebola podpísaná zmluva medzi EÚ a Ukrajinou. Je mi to ľúto, pretože naša skúsenosť z členstva v EÚ je výlučne pozitívna. Nebudem hovoriť o podmienkach, za ktorých sme vstupovali do EÚ, tam sme mohli vyrokovať iné podmienky, ale desaťročné členstvo v EÚ je pre nás prospešné, a každá krajina, aj typu Ukrajiny, keby sa pridala k EÚ, tak by to bolo prospešné pre túto krajinu, takže je mi to ľúto, ale musím rešpektovať rozhodnutie, ktoré Ukrajina urobila.“ Napriek tomu denník SME vytrhol z celej odpovede predsedu vlády len tieto dve vety: „Európska únia je do seba zamilovaná“ a „Členstvo v EÚ nie je predpísané náboženstvo.“
Na základe týchto dvoch posledných viet, zamlčiac vyššie uvedenú, dokonca dvakrát zdôraznenú podstatu odpovede, denník SME urobil záver, že R. Fico podporil ukrajinského prezidenta. Úrad vlády dnes požiadal denník SME o oficiálne ospravedlnenie.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Eco-Investment dokončil investície v Slovinsku za viac ako 130 miliónov eur Írsko. Čo všetko priniesla táto malá krajina svetu?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.