Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. apríla 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

VLÁDA: Švajčiarsky finančný mechanizmus

BRATISLAVA 11. apríla – Sprostredkovateľ Blokového grantu pre mimovládne organizácie a podporu partnerstiev švajčiarsko-slovenskej spolupráce zverejnil 5. marca 2012 výzvy na prekladanie projektov pre organizácie tretieho sektora a spoločných projektov na podporu partnerstiev. Všetci potenciálni uchádzači majú možnosť skonzultovať svoj zámer aj osobne, a to v rámci konzultačných dní:

v Banskej Bystrici v sídle Nadácie Ekopolis (Komenského 21) v dňoch 12. apríla a 26. apríla 2012 v čase od 9:30 do 14:30 hod.
v Košiciach v sídle Karpatskej nadácie (Letná 27) dňa 19. apríla 2012 v čase od 9:30 do 14:30 hod.

Medzi prioritné témy v environmentálnej oblasti patrí ochrana prírody a biodiverzity, prevencia vzniku odpadov, toxických látok a riešenie environmentálnych záťaží, obmedzovanie príčin a dopadov klimatických zmien, obhajoba práv na zdravé životné prostredie, environmentálna výchova a osveta a miestny udržateľný rozvoj.
V sociálnej oblasti môžu záujemcovia podávať projekty týkajúce sa zvyšovania kvality sociálnych služieb, preventívnych programov, komunitnej a terénnej sociálnej práce a deinštitucionalizácie sociálnych služieb. Požadovaný nenávratný finančný príspevok na projekt v rámci 1. výzvy musí byť v rozpätí od 25 000 do 200 000 eur, pričom žiadateľ musí preukázať, že má zabezpečené zdroje na priebežné spolufinancovanie projektu minimálne vo výške 10 % z celkových oprávnených nákladov. Maximálna dĺžka realizácie projektov je 24 mesiacov, minimálna 6 mesiacov.
Účasť na Blokovom grante pre podporu partnerstiev je podmienená podpísanou dohodou maximálne s dvoma partnermi, z ktorých minimálne jeden musí byť zaregistrovaný vo Švajčiarskej konfederácii. Oprávnení žiadatelia v tomto prípade sú nielen mimovládne neziskové organizácie, ale aj rozpočtové a príspevkové organizácie, verejná správa, ako aj sociálni partneri. Požadovaný nenávratný finančný príspevok na spoločný projekt v rámci 1. výzvy musí byť v rozpätí od 10 000 do 200 000 eur, pričom žiadateľ musí preukázať, že má zabezpečené zdroje na priebežné spolufinancovanie minimálne vo výške 10 % oprávnených nákladov. Maximálne dĺžka realizácie projektu je 24 mesiacov. Dátum uzávierky oboch výziev je 10. máj 2012.

Bližšie informácie: www.bgsfm.sk

Informačné centrum ÚV SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Nárok na štátnu pomoc so splácaním hypoték má menšina ľudí, brzdia ju najmä dve podmienky Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.