Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júna 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

VLÁDA: Redaktori Rádia Expres (nie) sú múdri ako rádio

BRATISLAVA 19. júna – Je v poriadku, ak je rozhlasové vysielanie odľahčené a vtipné. Problém je, keď je pri svojej informačnej činnosti nekompetentné. A problém je to o to väčší, ak ide o rádio s prívlastkom „informačné“, navyše rádio najpočúvanejšie, čo znamená, že jeho poslucháči považujú jeho informácie za dôveryhodné i v prípade, keď nie sú úplne pravdivé.
Tento prípad, žiaľ, nastal v dnešnom rannom vysielaní Rádia EXPRES, konkrétne v relácii Hemendex. Moderátori v nej informovali o vládnom konsolidačnom balíku, avšak spôsobom, že si z 22 opatrení vybrali len tie o daniach a odvodoch, čím vytvorili dojem, akoby jediné, čo vláda pri ozdravovaní verejných financií ponúka, bolo prenesenie bremena konsolidácie na ľudí. Čo ale samozrejme nie je pravda.
Vychádzame z toho, že pre skúsených rozhlasových moderátorov nemôže byť problém naštudovať si zoznam 22 opatrení. Zjavne sa tak však nestalo, pretože ak by si moderátori dnešného vydania relácie Hemendex dali túto „námahu“ a súčasne dali zadosť svojej politickej nezaujatosti, museli by spomenúť, že tento materiál obsahuje okrem iného komplexnú reformu verejnej správy pod názvom ESO, ktorá prinesie značné úspory a zefektívnenie verejnej správy. Takisto by nemohli opomenúť rozpracovaný program boja proti daňovým únikom, ktorý má už podobu konkrétnych zákonov, rovnako výzvu ministra financií na zastavenie všetkých verejných obstarávaní rezortov, … V skratke, moderátori, žiaľ, ponúkli svojim poslucháčom veľmi skreslený obraz skutočnosti.
Napriek tomu, že takéto „opomenutie“ sa nestalo po prvýkrát, chceme veriť, že išlo len o chvíľkovú indispozíciu moderátorov. Inak by sa mohlo stať, že o (ne)dôveryhodnosti Rádia Expres sa budú šíriť vtipy, ako o inom, nemenovanom rádiu.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;nr

K téme

Tesco bojuje proti menštruačnej chudobe: odstrihlo hodnotu DPH z cien produktov dámskej hygieny Nárok na štátnu pomoc so splácaním hypoték má menšina ľudí, brzdia ju najmä dve podmienky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.