Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. decembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

ÚV SR: Aktuality.sk si vymysleli príbeh o Ficovi a archeológovi

BRATISLAVA 21. decembra – Po tom, čo bol spravodajský portál Aktuality.sk usvedčený z koordinácie práce svojich komentátorov s opozičnou stranou, voči čomu predseda vlády protestoval u vedenia spoločnosti Rinigier, dnes tento portál opätovne potvrdil svoj záujem, aktívne vstupovať do predvolebnej kampane. Vo svojom dnešnom článku portál bez akýchkoľvek podložených faktov vykonštruoval príbeh o údajnej známosti predsedu vlády s človekom, ktorého však R. Fico osobne vôbec nepozná. Pritom už titulok predmetného článku „Chváli sa kamarátstvom s Ficom, získal zákazku pri výstavbe závodu Jaguar“, názorne demonštruje, na akej „vode“ je tento príbeh postavený.
Ak majú byť dôkazmi o údajnom osobnom vzťahu premiéra s uvedenou osobou tvrdenia o „údajnom kamarátovi“, alebo ešte lepšie o niekom, kto sa „chváli“ kamarátstvom s R. Ficom, potom nemožno považovať takéto články za viac ako krčmové reči, v tomto prípade, žiaľ, publikované na stránke spravodajského portálu. Čo len opätovne potvrdzuje politický zámer tohto portálu v predvolebnej kampani. Je príznačné, že pri dobrých ekonomických a iných konkrétnych výsledkoch vlády a súčasnej neschopnosti politickej opozície ponúknuť krajine skutočnú alternatívu, preberajú niektoré médiá na seba rolu opozičných tlačových orgánov. Súčasne je to však porušením všetkých zásad novinárskej práce, voči ktorým bude Úrad vlády SR vždy ostro protestovať.
Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

kp;mt

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami Vlčie maky s Danom Bártom prichádzajú s novinkou Kážu sa mi ženiť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.