Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júna 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

ÚRSO: Otváracia konferencia prvého twinningového projektu

BRATISLAVA 19. júna (SITA) –

Dňa 19.6.2012 sa v Belehrade, hlavnom meste Srbska, uskutočnila otváracia konferencia prvého twinningového projektu v oblasti energetiky medzi Srbskou republikou a Slovenskou republikou. Twinnigový projekt má názov Posilňovanie postavenia Energetickej agentúry Srbskej republiky (AERS) a je zameraný na implementáciu energetickej legislatívy Európskej únie do legislatívy Srbska počas prístupového procesu, skvalitnenie štátnej cenovej regulácie v energetike, formovanie trhu s plynom a elektrinou a posilnenie postavenia národného regulátora (AERS) v národnom i medzinárodnom meradle.
Projekt je financovaný z predvstupových fondov Európskej únie vo výške 1,5 mil. eur a bude trvať 18 mesiacov. Realizátorom projektu za slovenskú stranu bude Úrad pre reguláciu sieťových odvetví v spolupráci s Regionálnou rozvojovou agentúrou Senec – Pezinok, ktorý zvíťazil v náročnom medzinárodnom výberovom konaní.
Konferenciu, na ktorej sa zúčastnili predstavitelia srbského Ministerstva pre infraštruktúru a energetiku, delegácia Európskej únie v Srbsku, AERS, ďalších štátnych orgánov a spoločností z energetického sektora otvoril predseda rady agentúry AERS, Ljubo Maćić.
Slovenskú republiku zastupovali mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Srbskej republike, Ján Varšo a Jozef Holjenčík, predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO).
Veľvyslanec Slovenskej republiky, Ján Varšo, ubezpečil prítomných podporou vlády Slovenskej republiky projektovým aktivitám a vyslovil presvedčenie, že projekt významnou mierou prispeje k zlepšeniu spolupráce oboch krajín a úspešnému splneniu podmienok vstupu Srbska do Európskej únie.

Miroslav Lupták
hovorca ÚRSO

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mo

K téme

Slovakia Energy končí na slovenskom trhu Slovenská energetika sa pripravuje na inovácie, pomôcť má aj nový regulačný sandbox ÚRSO

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.