Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. apríla 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Úrad vlády žiada denník SME o profesionálny prístup k informovaniu

BRATISLAVA 18. apríla – V zmysle korektnej spolupráce Úradu vlády SR s médiami považujeme za potrebné požiadať redakciu denníka SME o profesionálny prístup ku krokom vlády, ktorý sa neprejavil v dnešnom vydaní tohto denníka, konkrétne v prípade v článku, resp. titulku: „Fico chce na východe úrad, ktorý tam je“.
Uvedený titulok, ktorý sa týka sídla Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity navodzuje dojem, resp. priamo tvrdí, že vláda má zámer presídliť úrad na miesto, kde sa už tento nachádza. Toto tvrdenie je však v rozpore s reálnym stavom. V regióne východného Slovenska, konkrétne v Košiciach, Prešove, Spišskej Novej Vsi a Rimavskej Sobote sa dnes nachádzajú Regionálne kancelárie Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, nie hlavné sídlo tohto úradu. Zámerom vlády je však na východ Slovenska, konkrétne do Spišskej Novej Vsi, presídliť hlavné sídlo tohto úradu, ktoré sa dnes nachádza na Cukrovej ulici v Bratislave. Cieľom tohto zámeru vlády je priblížiť hlavné pôsobisko tohto dôležitého úradu k regiónu s vyšším zastúpením rómskej komunity, aby tento vedel lepšie ako doposiaľ reagovať na reálne potreby riešenia tejto problematiky, vyplývajúce z každodennej reality života tejto skupiny občanov.
Keďže v prípade uvedeného titulku ide zo strany denníka SME o zjavné skreslenie zámeru vlády, chceme redakciu denníka požiadať, aby sa vyhlo možnej umelej snahe spochybniť akýkoľvek krok vlády a takpovediac „hľadať muchy aj tam, kde tieto zjavne nie sú“. S vierou v korektný a profesionálny vzájomný dialóg vopred redakcii ďakujeme za správne pochopenie a naplnenie našej žiadosti.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Nedovolená hra: milióny Európanov sledujú športové podujatia nelegálne a kupujú falošné športové vybavenie, čo výrobcov stojí 850 miliónov eur Poliklinika spúšťa petíciu za bezbariérový prístup

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.