Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. novembra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Úrad vlády SR žiada od SME ospravedlnenie za uverejnenie neprávd

BRATISLAVA 28. novembra – Denník SME, podobne ako všetky ostatné médiá, disponoval včera oficiálne potvrdenou informáciou o tom, že v podvečerných hodinách sa uskutoční spoločné rokovanie predsedu vlády SR R. Fica, ministra vnútra R. Kaliňáka, ministra financií P. Kažimíra, ministra školstva D. Čaploviča, ministra práce J. Richtera so zástupcami školských odborov. Rovnako všetky médiá včera priniesli informáciu o tom, že predseda vlády SR skrátil svoju zahraničnú pracovnú cestu do Rumunska, aby vo večerných hodinách mohol rokovať so školskými odborármi. Túto informáciu včera Úrad vlády SR potvrdil aj redaktorom denníka SME.
Napriek tomu, vedomí si toho, že premiér a zástupcovia vlády včera večer so školskými odborármi rokovali, uverejnil dnes denník SME na druhej strane v podtitulku článku o štrajku učiteľov informáciu, že „Vláda od spustenia protestu oficiálne nerokovala s odborármi.“
Toto evidentné zavádzanie čitateľov je poburujúce aj z toho dôvodu, že redaktori denníka SME mali v ostatných dňoch dvakrát od Úradu vlády SR potvrdenú informáciu o opakovaných rokovaniach zástupcov vlády so školskými odbormi. Túto informáciu však denník SME nikdy nezverejnil, naopak, cielene vytváral umelý a nepravdivý obraz arogantného prístupu vlády k školským odborárom a štrajku učiteľov ako takému.
Úrad vlády SR z tohto dôvodu od denníka SME žiada verejné ospravedlnenie za vedomé uverejnenie nepravdivých informácií a zavádzanie svojich čitateľov.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Plánujete pôrod v zahraničí? Union radí mamičkám, ako postupovať so žiadosťami Jesenná ITAPA 2023: Naše obce potrebujú kanalizáciu, až potom internet. Stojíme pred revolúciou v eurofondoch

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.