Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. apríla 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

ÚRAD VLÁDY: Nový Čas dnes obludným spôsobom zmanipuloval realitu

BRATISLAVA 30. apríla – Slovensko sa v rebríčku vnímania korupcie organizácie Transparency International posunulo zo 66. miesta, ktoré zastávalo v roku 2011, teda počas vlády I. Radičovej, na 54. miesto v roku 2014, teda počas vlády R. Fica, čo znamená zlepšenie o 12 miest. K pozitívnemu posunu došlo aj pri porovnávaní posledných dvoch skúmaných rokov počas vlády R. Fica, teda 2013 a 2014, a to o 6 miest.
Napriek týmto faktom, ktoré priniesol spomínaný rebríček Transparency International, denník Nový Čas v dnešnom vydaní na 16. strane uverejnil článok s titulkom „Korupcia nás posunula na chvost Európy“ a podtitulok „Prieskum Transparency International sa so Slovenskom nemaznal“. Dokonca samotný článok sa začína vetou: „Katastrofálny výsledok!“. Čiže namiesto pozitívneho hodnotenia posunu Slovenska, ktoré z faktov jednoznačne vyplýva, denník Nový Čas hrubo manipulatívnym spôsobom publikoval tento článok negatívnym spôsobom, bez uvedenia podstatného kontextu z minulosti. Zarážajúce je aj to, že denník tento rebríček zverejnil dnes napriek tomu, že oficiálne ho Transparency International prezentovala 3. decembra

Otázka znie, o čo išlo redakcii denníka NOVÝ ČAS zverejnením 5 mesiacov starého prieskumu a prečo sa denník NOVÝ ČAS takýmto zjavne účelovým spôsobom snaží prekryť podstatu rebríčka a poprieť realitu.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Zbierka okuliarov v Dúbravke zlomila rekord Ministerstvo kultúry hádže slovenských filmových producentov cez palubu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.