Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. marca 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

ÚRAD VLÁDY: Dokonalá manipulácia denníka SME

BRATISLAVA 3. marca – Predseda vlády SR Robert Fico včera (v nedeľu 2. marca 2014) na tlačovej konferencii ku kritickej situácii na ukrajinskom polostrove Krym uviedol presne toto : „Akékoľvek použitie vojenskej sily a akékoľvek invázie nemajú v modernom svete svoje miesto. Odmietame rinčanie zbraňami. Sme za diplomatické riešenie. Slovensko, ako súčasť Československa, má svoje vlastné skúsenosti s inváziou spojeneckých vojsk v roku 1968 a možno lepšie ako ktokoľvek iný vnímame pocity ľudí na Ukrajine, čo sa tam deje.“
Napriek tomuto stanovisku, jasne a zrozumiteľne odsudzujúcemu vojenské aktivity Ruska na polostrove Krym, denník SME dnes na viacerých miestach označuje postoj premiéra ako „k Putinovi opatrný“, pričom tvrdí, že premiér vraj „vojenské manévre neodsúdil.“
Pre dokreslenie hrubo zavádzajúceho prístupu možno uviesť, že postoj R. Fica k situácii na Kryme bol v súlade s postojmi iných európskych lídrov, resp. bol bezmála totožný s postojom českého prezidenta M. Zemana, ktorý médiá označili za tvrdý a dôrazný.
Aby denník svoju manipuláciu doviedol do dokonalosti, uverejnil fotografiu zo stretnutia R. Fica s V. Putinom z roku 2009, ktorá nemá nijaký – časový ani tematický – súvis s aktuálnou situáciou na Ukrajine.
Presne táto hrubo manipulatívna práca denníka SME je dôvodom, prečo R. Fico neposkytuje odpovede tomuto periodiku. Rozhodol sa tak po tom, ako denník v závere roka 2013 pri tejto istej téme odmietol uverejniť opravu nepravdivej informácie o tom, že „podporil režim prezidenta Janukovyča“ na Ukrajine, napriek tomu, že R. Fico vyjadril jasné sklamanie nad nepodpísaním asociačnej dohody Ukrajiny s EÚ.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR
www.vlada.gov.sk
tlacovyodbor@vlada.gov.sk

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Jesenná ITAPA 2023: Naše obce potrebujú kanalizáciu, až potom internet. Stojíme pred revolúciou v eurofondoch Top manažér kvality 2023 je z SHP Group

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.