Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. mája 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Stanovisko Úradu vlády SR

BRATISLAVA 12. mája – V čase, kedy denník SME prejavuje solidaritu s Denníkom N kvôli neodpovedaniu vlády SR na jeho otázky, sám denník SME prináša ukážkový príklad toho, prečo vláda SR odmieta komunikovať s médiami, ktoré dlhodobo tendenčne a nepravdivo informujú o jej krokoch.
V dnešnom vydaní denník SME na 2. strane uverejnil článok s titulkom „Fico by rád vyrábal ruské zbrane“, ktorým podsúva čitateľom informáciu o údajnom zámere predsedu vlády spustiť na Slovensku výrobu ruských zbraní. Táto informácia je však nepravdivá, pretože pri téme, o ktorej denník v článku píše, nejde o žiadnu novú výrobu, ale len zmluvné doriešenie licencovania už existujúcej výroby zbraní v SR.
Čo je však najpodstatnejšie a čo usvedčuje denník SME zo zámernej tendenčnosti a hrubej neprofesionality, je fakt, že autor článku mal včera k dispozícii vysvetlenie Ministerstva hospodárstva SR o tom, že tu nejde o žiadnu novú výrobu, ale o požiadavku Ruskej federácie na podpísanie bilaterálnej dohody medzi Slovenskom a Ruskou federáciou o udeľovaní licencií na výrobu zbraňových komponentov, ktoré sú na Slovensku vyrábané pre zahraničné trhy, ale ktoré majú podľa ruskej strany pôvod vývoja v Ruskej federácii. Čo je samozrejme niečo úplne iné, ako zámer získania novej výroby ruských zbraní, ako dnes píše SME.
Aby si každý čitateľ urobil vlastný úsudok o rozpore titulku denníka SME s realitou, pripájame celé znenie odpovede Ministerstva hospodárstva SR na otázku redaktora denníka SME: „Táto téma sa týka dlhodobého problému medzi Slovenskou republikou a Ruskou federáciou a bola už niekoľkokrát predmetom rokovaní medzivládnych komisii medzi SR a RF. Ruská strana žiada podpísanie bilaterálnej dohody medzi SR a RF o udeľovaní licencií na výrobu komponentov do zbraní, ktoré slovenské firmy vyrábajú na Slovensku a expedujú ich do zahraničia, ale ktoré majú podľa ruskej strany svoj pôvod vývoja v Ruskej federácii.“

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Stanovisko RTVS k vyjadreniam predsedu Výboru NR SR pre kultúru a média Kristiána Čekovského v súvislosti s výsledkami kontroly NKÚ Na politické hry opäť doplatia zamestnanci?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.