Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. júna 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Stanovisko predsedu vlády R. Fica k voľbe generálneho prokurátora

BRATISLAVA 13. júna – Prokurátori si veľmi jednoznačným spôsobom spomedzi seba ako kandidáta na generálneho prokurátora vybrali Jaromíra Čižnára, a to vzhľadom na jeho odborné i ľudské kvality. Odporučila ho stará i nová Rada prokurátorov, ako aj 6-ti zo 7-mich opýtaných krajských prokurátorov. Rada prokurátorov zároveň vyzvala na čo najrýchlejšie obsadenie postu GP. Strana SMER – SD sa počas celého procesu správala korektne. Nového GP mohla voliť už na začiatku volebného obdobia, napriek tomu chcela počkať na rozhodnutie Ústavného súdu SR o sťažnosti Jozefa Čentéša. Zablokovaním Ústavného súdu SR ako aj postojom prezidenta však vznikol nový stav, na základe ktorého je evidentné, že generálna prokuratúra by nemala nového šéfa ešte minimálne rok. Preto predseda NR SR, Pavol Paška, vyhlásil novú voľbu generálneho prokurátora. Podľa právnických elít neexistuje žiadna ústavná prekážka pre takúto voľbu. Kritika zo strany opozície je prejavom straty pamäte a nekonečného pokrytectva. O podkopávaní demokracie hovoria práve tí, ktorí jej doslova zlomili krk v minulom volebnom období, keď počas voľby generálneho prokurátora nasadzovali rôzne kontrolné mechanizmy na poslancov, aby zabránili ich slobodnému rozhodnutiu. Absolútnym vrcholom týchto tzv. demokratov bolo schválenie zákona, ktorý umožňuje dokonca verejnú voľbu. Slovensko po dvoch rokoch potrebuje nového generálneho prokurátora, čo už akceptujú všetci, s výnimkou našej opozície. Tá bude radšej politizovať , cieľom čoho má byť len predlžovanie neudržateľného stavu na generálnej prokuratúre.

Erik Tomáš
Riaditeľ TIO Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ig;nr

K téme

Zdravšie a udržateľnejšie potraviny za dostupnú cenu? Stačí nakúpiť v Lidli COOP Jednota pokračuje v protiinflačnej garancii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.