Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. februára 2014 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Stanovisko MPRV SR

BRATISLAVA 25. februára – Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka na základe rozhodnutia ministra Ľubomíra Jahnátka zrušilo predbežné oznámenie na obstaranie služieb leteckej digitálnej fotogrametrie, tvorby geometrických plánov, vytyčovania hraníc pozemkov a projektov pozemkových úprav vo Vestníku verejného obstarávania. Spojenie dvoch vzájomne nesúvisiacich obstarávaní bolo výsledkom svojvoľného a chybného rozhodnutia zodpovedných pracovníkov ministerstva pre túto oblasť. Pôvodným cieľom predmetného obstarávania malo byť len vypracovanie projektov pozemkových úprav a ich jednotlivých etáp resp. ucelených častí a celkov.
Potreba projektov pozemkových úprav vyplýva z nadmernej rozdrobenosti pozemkového vlastníctva na Slovensku, ktorá má za následok negatívne vplyvy na možnosti vlastníka disponovať svojím majetkom. Negatívne taktiež vplýva na poľnohospodárov, užívateľov tejto pôdy, nakoľko nemajú stabilitu svojich vzťahov a v neposlednej miere negatívne ovplyvňuje možnosti investovať do významných investícií na Slovensku, nakoľko investori hľadajú väčšie plochy vlastnícky a priestorovo usporiadaných pozemkov. Suma 35 mil. eur je naplánovaná z programového obdobia 2014 – 2020, v ktorom je pre pozemkové úpravy vyčlenených 80 mil. eur. Uvedená suma vyplýva z potrieb pripravenosti katastrálnych území na vykonanie komplexných projektov pozemkových úprav. Suma je hradená 100% zo zdrojov Európskeho poľnohospodárskeho fondu. Verejné obstarávanie na letecké snímkovanie bude vyhlásené samostatne, ale až po schválení projektu a v koordinácii s ostatnými rezortmi. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR sa aj touto formou ospravedlňuje všetkým dotknutým subjektom za vydanie zmätočného oznámenia.
Minister Ľ. Jahnátek prostredníctvom vedúceho služobného úradu vyvodí personálne opatrenia voči zodpovedným pracovníkom, ktorí v tomto prípade konali v príkrom rozpore so schválenými postupmi a kompetenciami.

Mgr. Peter Hajnala, PhD.
riaditeľ odboru

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Zdravšie a udržateľnejšie potraviny za dostupnú cenu? Stačí nakúpiť v Lidli COOP Jednota pokračuje v protiinflačnej garancii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.