Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júla 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Stanovisko ministra obrany Martina Glváča

BRATISLAVA 11. júla – Je zarážajúce, že k spornej zmluve a súťaži sa kvalifikovane nevyjadrujú bývalí ministri, ale pán Pavol Líška ktorý je pôvodcom tohto pochybného tendra – bývalý vedúci pracovník tohto ministerstva, kandidát SaS číslo 75 vo voľbách do NR SR. Je osobou, o ktorej ešte určite budete počuť.
Zotrvávam na svojom stanovisku, ktoré som povedal na tlačovej konferencii 9. júla 2012, že predmetné verejné obstarávanie bolo netransparentné, zmanipulované a odobrené podpisom pani Ivety Radičovej. Podpisy pani Radičovej na informačnej správe a Pláne obstarávania ministerstva obrany, ktoré boli podmienkou pokračovania v tendri a uzatvoreniu nevýhodnej zmluvy, sú jasným dôkazom toho, ako vtedajšie vedenie rezortu šafárilo s peniazmi daňových poplatníkov.
Zarážajúca je aj obrana pána Líšku, ktorý poukazuje na dovtedy platnú podľa neho nevýhodnú zmluvu, pričom on túto predĺžil a ministerstvo vyplatilo v prvý januárový týždeň 2012 plnú výšku ročného poistného z tejto zmluvy, hoci už tom čase vedel, že ceny na trhu sú nižšie. Dôkazom sú predložené ponuky poisťovní vo verejnom obstarávaní.
Ide o veľmi chabý pokus bývalého vedenia rezortu o odpútanie pozornosti od podstaty celej kauzy, ktorou je netransparentná súťaž, diskriminačné podmienky a nadhodnotená suma. Som presvedčený o tom, že pre ministerstvo obrany vyjednáme výrazne lepšie podmienky.

Martin Glváč, minister obrany SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Zdravšie a udržateľnejšie potraviny za dostupnú cenu? Stačí nakúpiť v Lidli COOP Jednota pokračuje v protiinflačnej garancii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.