Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2016 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

SPPoločne rozdelí 200 000  po celom Slovensku

BRATISLAVA 10. októbra 2016 – SPP a Nadácia SPP zlepšia život na mnohých miestach Slovenska. Množstvo dedín, komunít a miest spojilo svoje sily a nadšenie, aby zabojovali o svoje víťazstvo. V 5. ročníku programu SPPoločne sa do verejného online hlasovania zapojilo viac ako 165 tisíc ľudí od školákov až po seniorov.

Celkovú sumu 200 000 eur rozdelíme 39 projektom rovnomerne po celom Slovensku. Kompletný zoznam víťazných projektov je už zverejnený na www.sppolocne.sk. Hlasujúci rozhodli o tridsiatich víťazoch v dvoch kategóriách – SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu v troch regiónoch – západné, stredné a východné Slovensko. Osobitnú cenu poroty získalo ďalších 9 projektov za ich výnimočnosť a veľký prínos pre verejnosť či krajinu.

Za celých päť ročníkov, program SPPoločne podporil 167 projektov v celkovej sume 1 400 000 eur. „Sme radi, že ani tento rok ľudia nemali založené ruky a hlasovali za prihlásené projekty. Programom SPPoločne podporujeme cielenú pomoc v regiónoch a realizovaním projektov zlepšujeme život komunít na Slovensku,“ povedala Ľubica Oreská, programová manažérka programu SPPoločne. Víťazný projekt občianskeho združenia Hudbou k srdcu s názvom Umením prekonávame bariéry získal na svoju realizáciu 6000 eur. „Vďaka podpore, ktorú sme získali od programu SPPoločne, budeme prekonávať bariéry medzi zdravými a hendikepovanými deťmi. Zorganizujeme spoločné výtvarné a hudobno-tanečné dielne, čím zlepšíme vzájomné porozumenie medzi týmito komunitami,“ vysvetlila zámery projektu PaedDr. Marta Žáková z OZ Hudbou k srdcu.

Víťazné projekty nájdete na stránke www.sppolocne.sk, pričom tu budete môcť sledovať aj postupný priebeh realizácie všetkých podporených projektov a to až do konca júna 2017.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Pomôž svojmu regiónu získať finančnú podporu Nemaj založené ruky a prihlás projekt do programu SPPoločne!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.