Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. októbra 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

SP: Pri platbách nesmie klient zabudnúť na identifikačné údaje

BRATISLAVA 12. októbra (SITA) –

Sociálna poisťovňa vyzýva fyzické a právnické osoby, aby pri všetkých platbách (bankovým prevodom, platbou prostredníctvom poštovej poukážky a pod.) úplne a správne uvádzali variabilný, špecifický a konštantný symbol. Do Sociálnej poisťovne mesačne prichádza bankovým prevodom približne 400 tisíc platieb a až zhruba 16 tisíc z nich nemá úplné identifikačné údaje. Neoznačená platba znamená, že Sociálna poisťovňa nevie, od koho a za akým účelom finančnú čiastku prijala a až na základe upozornenia klienta môže začať manuálne zisťovať, či danú platbu naozaj uhradil. Od správne a včas uhradených platieb zo strany klienta pritom priamo závisí uspokojenie jeho nárokov na výplatu dávok zo sociálneho poistenia, ale napríklad aj stiahnutie exekúcie po uhradení dlhu. Okrem toho neoznačenou platbou fyzická alebo právnická osoba porušuje svoju zákonnú povinnosť a hrozia jej sankcie.

Peter Višváder,
hovorca SP

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

me

K téme

Eviden predstavil portfólio riešení, ktoré umožnia využiť AI naplno 25 víťazných škôl už poznáme, vďaka známemu reťazcu sa deti naučia variť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.