Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. septembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Predseda vlády SR podáva žalobu na Spoločnosť 7 PLUS

BRATISLAVA 6. septembra – Predseda vlády SR sa rozhodol podať žalobu na vydavateľstvo Spoločnosť 7 PLUS. Dôvodom sú články v jeho denníku Plus JEDEN DEŇ, v ktorých dva dni po sebe, včera a dnes, zverejnil vymyslenú informáciu, podľa ktorej mal byť predseda vlády v auguste tohto roku v Chorvátsku s pracovníčkou Úradu vlády SR, J.
Svojím dnešným vydaním sa denník sám usvedčil, že žiadna fotografia, ktorá údajne zachytáva premiéra v sprievode spomínanej pracovníčky Úradu vlády SR v Chorvátsku, neexistuje. Na podporu svojho vykonštruovaného príbehu dnes používa už len údajné vyjadrenie človeka, ktorý ani nemá svoje meno. Ide o štandardnú nekalú praktiku bulváru, keď si redakcia alebo vymyslí vyjadrenia fiktívneho človeka, alebo konkrétnemu človeku zaplatí za vyjadrenie, ktoré potrebuje počuť. Pre dokreslenie pracovných metód tohto vydavateľstva uvádzame situáciu, ku ktorej došlo predvčerom v jedálni Právnickej fakulty Univerzity Komenského. K manželke predsedu vlády, ktorá tu pracuje a práve bola s kolegami na obede, si prisadla redaktorka uvedeného denníka a začala ju obťažovať a klásť jej otázky na túto bulvárnu tému. Svedčí to o tom, že vydavateľstvo Spoločnosť 7 plus chce už za každú cenu živiť túto od začiatku bulvárnu tému.
Budeme v tejto súvislosti veľmi zvedaví na predloženie dôkazov vymysleného príbehu denníka, vrátane údajného nemenovaného svedka, počas súdneho procesu o žalobe na ochranu osobnosti. Po tom, čo denník nevyhovel žiadosti predsedu vlády SR o ospravedlnenie sa, sú v tomto momente právne kroky jediným legitímnym prostriedkom na jeho ochranu.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

KOOPERATIVA je lídrom medzi poisťovňami. V minulom roku vyplatila klientom viac ako 300 miliónov eur KOOPERATIVA je lídrom medzi poisťovňami. V minulom roku vyplatila klientom viac ako 300 miliónov eu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.