Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. apríla 2012 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Poslanec Kríž: na Hálovej musíme zachovať zeleň

BRATISLAVA 2. apríla – Poslanec Kríž opäť navrhuje zmenu územného plánu v Petržalke, tentoraz v lokalite okolo Hálovej ulice. Ešte v roku 2007 tu súkromný investor plánoval masívnu výstavbu na voľnej trávnatej ploche. Zámer sa podarilo zastaviť prostredníctvom občianskeho tlaku. „Spolu s bratom sme v tej dobe iniciovali petíciu proti plánovanej výstavbe, ktorú podpísalo vyše 400 obyvateľov z okolia,“ spomína Oliver Kríž.
Ľudia z okolia vtedy ostro protestovali, keďže výstavba by v danej lokalite katastrofálne zhoršila možnosti parkovania a nepochybne by zhoršila štandard bývania. Magistrát vtedy zohľadnil názor občanov a vydal k zámeru nesúhlasné záväzné stanovisko.
Oliver Kríž však upozorňuje, že hrozba výstavby v tejto lokalite nie je nadobro zažehnaná. „Keďže ide o pozemok v súkromnom vlastníctve, v budúcnosti sa tu opäť môžu objaviť snahy o výstavbu.“ dodáva.
Kríž navrhol zmenu územného plánu v lokalite z viacpodlažnej zástavby na kód 1110, pod ktorým sa rozumejú územia slúžiace ako parky a lesoparky. „Pevne verím, že pri ďalšom schvaľovaní zmien a doplnkov územného plánu bude zapracovaná aj mnou navrhovaná zmena. Tým pádom nebude možná výstavba v tejto lokalite a územie zostane zelené,“ uzavrel poslanec Kríž.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

V čase rýchleho zdražovania a neistoty otvárame ďalšiu pobočku v Bratislave, aby sme pomohli ľuďom v kríze Martin Zaťovič sa bude opätovne uchádzať o post starostu Dúbravky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.