Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. júna 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Plus 7 dní o aute manželky predsedu vlády klame od A po Z

BRATISLAVA 7. júna – Týždenník Plus 7 dní opäť preukázal, že pri úpornej snahe o škandalizáciu osoby predsedu vlády si nie je schopný dať ani len elementárnu námahu overiť si nezmysly, ktoré uverejňuje. A tak sa stáva, že svojich čitateľov klame; nehovoriac o tom, že sa neštíti uverejňovať lži o rodinných príslušníkoch predsedu vlády, ktorí nezastávajú žiadnu ústavnú či verejnú funkciu.
V ostatnom vydaní týždenník v článku Ficová v superaute podrobne opísal, v akom luxusnom terénnom vozidle sa vozí manželka predsedu vlády. Problém je v tom, že ani jeden z údajov, ktorý týždenník uviedol o údajnom aute manželky premiéra, sa nezakladá na pravde. Týždenník totiž opísal automobil, ktorý manželka premiéra ani nevlastní, ani ho nevyužíva. Auto manželky predsedu vlády určite nemá motor s objemom 5 litrov (cm3) – ako píše týždenník, ale 2993 cm3; nemá 8-valcový benzínový, ale 6-valcový naftový motor; nemá výkon „neuveriteľných 510 koní“ (PS) – ako píše týždenník, ale 256 PS – teda polovicu z uvádzanej hodnoty; nemá spotrebu okolo 20 l na 100 km, ako týždenník uvádza, ale 8,8 l – teda menej ako polovicu; neprekoná rýchlosť 220 km/h; z 0 na 100 km/h nezrýchli za 6 sekúnd a jeho cena je zásadne nižšia, ako denník uvádza. Jednou vetou: týždenník o údajnom automobile manželky predsedu vlády uviedol samé lži od A po Z.
Z uvedeného vyplýva, že aj hodnotenie motoristického novinára, ktorým chcel týždenník dokresliť obraz luxusu, ktorý údajne užíva manželka predsedu vlády, je hrubo zavádzajúce, pretože sa nevzťahuje na automobil, ktorý manželka premiéra reálne využíva.
Predseda vlády SR je zvyknutý na to, že týždenník Plus 7 dní pravidelne uverejňuje skresľujúce, zavádzajúce a lživé informácie o jeho osobe. Nebude však tolerovať, ak sa týždenník neštíti uverejňovať evidentné a hrubé lži o jeho rodinných príslušníkoch. Z tohto dôvodu posiela vydavateľovi týždenníka žiadosť o uverejnenie opravy nepravdivých údajov v zmysle tlačového zákona.

Erik Tomáš
riaditeľ Tlačového a informačného oddelenia Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Kto sú najpredávanejší slovenskí autori za rok 2023? Victor Ibara: Stres v práci zajedám v nemocničnom bufete – rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom zatiaľ stále hľadám

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.