Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. novembra 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI:P. Pellegrini v rebríčku najvplyvnejších inovátorov Európy

BRATISLAVA 16. novembra –

Peter Pellegrini v rebríčku najvplyvnejších inovátorov Európy

Modernizátor a inovátor – aj takéto prívlastky si z Bruselu odnáša Peter Pellegrini, podpredseda vlády pre investície a informatizáciu. Denník Financial Times, spoločnosť Google, Medzinárodný vyšehradsky fond a nadácia Res Publica ho totiž zaradili do prestížneho rebríčka “New Europe 100 Challengers” pre rok 2016 ako jednu zo stovky osobností z Európy, ktoré sa výnimočným spôsobom zaslúžili o pozitívnu zmenu v regióne.
V TOP 100-vke je v tomto roku Peter Pellegrini ako jediný slovenský politik – v minulom roku sa to podarilo prezidentovi Slovenskej republiky Andrejovi Kiskovi. Tento, v poradí tretí ročník, vicepremiér otváral svojim úvodným prejavom. „Vnímam to ako motiváciu pre moju ďalšiu prácu, pokračovať v mojej vízii – písať nový príbeh Slovenskej republiky. Moderný príbeh o progresívnej krajine, schopnej prilákať talenty a investície,“ povedal. V prejave vysvetlil, že hoci je dôležité rozumieť skutočnej sile digitálnych technológií, ešte dôležitejšie je priniesť prostredníctvom nich pozitívnu a prospešnú zmenu pre spoločnosť. Tým, že poukážeme na ľudí, ktorí tak robia, inšpirujeme nové generácie k tomu, aby samé prichádzali s ďalšími nápadmi a inováciami a pretavovali ich do praxe.
Výber “New Europe 100 Challengers” je zostavený organizátormi na základe verejných nominácií a odporúčaní nominujúcich partnerov v nasledujúcich kategóriách: podnikanie, veda, médiá a kultúra, politika a spoločnosť. Hlavnou myšlienkou vytvorenia zoznamu New Europe 100 je potreba uznania a vyzdvihnutia osobností, ktoré stoja za výnimočnými kreatívnymi a inovatívnymi návrhmi. Podľa organizátorov sa väčšina z takýchto konceptov zrodila v našom regióne a mnoho z ich autorov často podniká aj na globálnej úrovni.
Kompletný rebríček nájdete na http://ne100.org/

Komunikačný odbor
Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;me

K téme

Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice ITAPA: Slováci sú spokojní s e-službami, v ďalšej modernizácii sa inšpirujeme u Britov a Fínov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.