Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Záujem mladých o Úniu dosiahneme len tak, že prídeme za nimi

BRATISLAVA 6. novembra -Je dôležité, aby sme deklarovali pozície Slovenska nielen na základe vlastných politických názorov, ale aby sme svoje postoje revidovali aj podľa toho, čo si želajú mladí ľudia, vyhlásil dnes podpredseda vlády SR Peter Pellegrini na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach na podujatí Slovensko diskutuje o EÚ.

Dnešná diskusia bola už tretím zo série stretnutí s vysokoškolákmi o budúcnosti EÚ. Jedným z dôvodov na turné po slovenských univerzitách je negatívne prvenstvo SR v najnižšej účasti mladých ľudí na európskych voľbách.

„Na Slovensku dlhodobo evidujeme extrémne nízku účasť pri voľbách do Európskeho parlamentu a spomedzi vysokoškolských študentov v roku 2014 využili svoje volebné právo len 3 percentá,“ pripomína Pellegrini. „Jediný recept, ako pritiahnuť záujem mladých o projekt európskeho spoločenstva, je prísť k nim bližšie. Nedebatovať len cez médiá a cez odkazy z Bratislavy, ale byť pri nich, aby pocítili, že tie problémy, ktoré oni vnímajú, sa na úrovni Bruselu aj riešia.“

Vicepremiér dodáva, že záujem mladých ľudí o európsky projekt, vďaka ktorému je dnes Slovensko prosperujúcou, a hlavne veľmi bezpečnou krajinou, vzrastie, keď si uvedomia, že EÚ nerieši iba mnohokrát nezrozumiteľné predpisy, ale aj zásadné otázky meniacej sa klímy, kvality životného prostredia či bezpečnosti a nárastu teroristických hrozieb. Na tieto témy Pellegrini nadviazal aj počas diskusie so stredoškolákmi v Gymnáziu Giraltovce.

Počas dnešnej pracovnej cesty na východ Slovenska navštívil okrem škôl aj špičkové výskumno-výrobné pracovisko spoločnosti DB Biotech v Košiciach, ktoré vyvíja a na základe vlastnej inovatívnej technológie vyrába protilátky na objednávku. Tieto majú využitie napríklad pri včasnej diagnostike rakoviny.

Komunikačný odbor

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

K téme

Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice ITAPA: Slováci sú spokojní s e-službami, v ďalšej modernizácii sa inšpirujeme u Britov a Fínov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.