Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. februára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Zasadnutie Rady vlády SR pre digitalizáciu verejnej správy a jednotný digitálny trh

BRATISLAVA 28. februára –

III. Zasadnutie Rady vlády SR pre digitalizáciu verejnej správy a jednotný digitálny trh

Rada vlády Slovenskej republiky pre digitalizáciu verejnej správy a jednotný digitálny trh dnes rokovala v Bratislave pod vedením podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho. V rámci III. zasadnutia prerokovala  Akčný plánu jednotného digitálneho trhu a rozpracovanie Národnej koncepcie informatizácie verejnej správy (NKIVS) v štyroch oblastiach – vládny cloud, manažment údajov, multikanálový prístup a Integrácia a orchestrácia.

V úvode dnešného rokovania Rada prerokovala Akčný plán pre jednotný digitálny trh – Príležitosť pre Slovensko 2017 – 2020, ktorého cieľom je  posúvať Slovensko do digitálnej sféry. Predstavuje strešnú stratégiu, ktorá prepája národné a európske iniciatívy pre konkrétne výsledky na Slovensku. „Ide o živý materiál, podobne ako je NKIVS, boli vytvorené pracovné skupiny, ktoré budú rozpracovávať jednotlivé  témy do detailov a vytvárať obsah k jednotlivým prioritám a naďalej ho rozvíjať“, uviedla generálna riaditeľka sekcie informatizácie Úradu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu  Martina Slabejová.

Hlavnými prioritami Akčného plánu pre jednotný digitálny trhu sú Budovanie dátového hospodárstva pre lepšie využívanie dát; Online platformy pre podporu digitálnej ekonomiky a smart industry; Digitalizácia verejných služieb pre inkluzívnu informačnú spoločnosť (e-society) a Vzdelávane a digitálne zručnosti pre 21. storočie. Po spracovaní pripomienok zväzov, asociácií a obchodných komôr, ktoré boli vznesené v rámci medzirezortného pripomienkového konania bude Akčný plán predložený na rokovanie vlády.

Rada vlády ďalej prerokovala návrhy dokumentov z pracovných skupín Národnej koncepcie informatizácie verejnej správy k strategickým prioritám, a to Vládny cloud, Manažment údajov, Multikanálový prístup a Integrácia a orchestrácia. V nadväznosti na závery rokovania prijala Rada uznesenie, v ktorom odporučila Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, aby zapracoval pripomienky k dokumentom a k schváleným dokumentom zorganizoval workshop a koordinoval projekty e-Governmentu v súlade so schválenými prioritami.

Na záver dnešného zasadnutia Rada vlády prerokovala

Informáciu pre rezorty o pripravovaných výzvach na rok 2017 na podávanie projektov spolufinancovaných v rámci programu EÚ „Nástroj na prepájanie Európy“ (CEF Telecom)Informácia o aktuálnom stave  Prioritnej osi 7 OPII Informácia o Digital Skills and Jobs Coalition, v rámci ktorej bolo konštatovaný nedostatok pracovníkov v oblasti IKT v rámci Európskej únie i Slovenka.Vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o alternatívnom autentifikátoreDokumenty schválené Radou budú zverejnené na  www.informatizacia.sk

Rada vlády SR pre digitalizáciu verejnej správy a jednotný digitálny trh je poradným, koordinačným a iniciatívnym orgánom vlády. Zaoberá sa otázkami, ktoré sa týkajú informatizácie a digitalizácie verejnej správy. Verejnú správu rieši ako orientovanú na poskytovanie elektronických služieb a elektronických systémov eGovernmentu. Zároveň sa zaoberá rozvojom ekonomického prostredia na Slovensku smerom k digitálnej ekonomike.

Členmi Rady vlády pre digitalizáciu verejnej správy a jednotný digitálny trh sú predstavitelia jednotlivých ministerstiev, ale súčasne aj Združenia miest a obcí Slovenska a zástupcovia tretieho sektora.    

Komunikačný odbor Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Vám v  prípade záujmu poskytne k tejto tlačovej správe obrazový záznam.

K téme

ITAPA AI & Robotics 2024: Umelú inteligenciu musíme vedieť regulovať. Pozor však, aby sme nezabili inovácie Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.