Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. februára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Workshop IDEA-HACK 1 prepojí inovácie s technológiami a nápadmi

BRATISLAVA 21. februára –

Workshop IDEA-HACK 1 prepojí inovácie s technológiami a nápadmi

ZAPOJTE SA!

Bratislava, 21. feburára 2017  – Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu pozýva odborníkov z oblasti informačných technológií, start-upistov, pracovníkov inštitúcií verejnej správy, ale aj študentov na Workshop IDEA-HACK1, ktorého výsledky budú spracované do nových výziev a kvalitných projektov. Hlavnou témou workshopu je zvýšenie inovačnej kapacity malých a stredných podnikateľov v digitálnej ekonomike. Prihlášky na workshop so spracovanými esejami  je potrebné zaslať do  10. marca t.r. 

Účastníci budú riešiť témy projektov, ktoré umožnia najmä malým a stredným podnikateľom získať prístup k elektronickým službám, ale aj témy interaktívnych riešení pre registre verejnej správy a pre inovatívne riešenia vo vládnom cloude. Diskusia k predloženým návrhom tak bude smerovaná na kreáciu tém pre národné alebo dopytové projekty v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra, prioritná os 7.

„Náš úrad počúva občanov, podnikateľov a odbornú verejnosť, chceme vedieť, čo je treba zlepšiť v odstraňovaní byrokratických bariér, chceme zapojiť odborníkov v oblasti IT, verejnú správu, študentov, aby nám pomohli vytvoriť dobré projekty. Také projekty, ktoré biznisu pomôžu v komunikácii s verejnou správou, k zjednodušeniu procesov a k väčšej transparentnosti. Malí a strední podnikatelia sú dôležitou súčasťou ekonomiky tejto krajiny. Projektami pre nich chceme vytvoriť priestor pre ich lepšie umiestnenie na jednotnom digitálnom trhu. Workshop, ktorý organizujeme je jednou z diskusií k tejto téme, a verím, že pomôže otvoriť zaujímavé témy a podnety ktoré náš úrad pretaví do dobrých výziev a kvalitných projektov,“ informovala Martina Slabejová, generálna riaditeľka sekcie riadenia informatizácie Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.   

 Téma: Zvýšenie inovačnej kapacity malých a stredných podnikateľov (MSP) v digitálnej ekonomike

Cieľ:

Zvýšenie integrovanosti Slovenska do jednotného digitálneho trhu – zvýši sa predaj  a nákup tovaru a služieb online;Zvýšenie životaschopnosti malých a stredných podnikateľov vďaka možnostiam, ktoré poskytnú zdieľané služby verejnej správy;Zvýšenie dopytu po inovatívnych riešeniach v oblasti informačno-komunikačných technológií vyvolá rast počtu MSP, ktorí sa budú podieľať na vytváraní takýchto riešení.Čo hľadáme:

Hľadáme témy projektov, ktoré umožnia najmä MSP získať prístup k elektronickým službám, primárne vyvinutých pre potreby verejnej správy. MSP môžu nad týmito službami stavať vlastné riešenia a rozšíriť tak prínosy investícii.

Hľadáme témy pre inovatívne riešenia, ktoré by mohol poskytovať vo vládnom cloude celej verejnej správe, ako napríklad tvorbu materiálov, e-Learningové nástroje, vizualizačné nástroje, nástroje pre meranie spokojnosti, nástroje pre riadenie produktivity a podobne.

Hľadáme riešenia pre registre verejnej správy, ktoré sa budú transformovať do podoby interaktívnych nástrojov a podporovať dôveryhodnosť subjektov a zlepšovať informácie o produktoch. Nástroje pre ochranu spotrebiteľa v podmienkach jednotného digitálneho trhu. Odstraňovanie transakčných nákladov a procesných bariér, znižovanie administratívnej záťaže. 

Kto sa môže zapojiť

Malí a strední podnikatelia, študenti, „start-upisti“, ale aj pracovníci inštitúcií verejnej správy a spoločne hľadať inovatívne riešenia pre konkrétne projekty v oblasti informatizácie verejnej správy. Ako príklad možno uviesť využívanie elektronických schránok pre doručovanie korešpondencie firmám, elektronické služby štátu, či aplikácie, ktoré zvýšia verejnú kontrolu a transparentnosť.

Cieľ workshopu:

Diskusia k predloženým návrhom a kreácia tém pre národné alebo dopytových projekty, špecifický cieľ 7.2, Operačný program Integrovaná infraštruktúra, prioritná os 7. (viac info.: dokument Východiská pre prípravu projektov Operačný program integrovaná infraštruktúra Prioritná os 7 – Informačná spoločnosť, st. 38 až 40)

Záujemcovia  o účasť na Workshope IDEA-HACK1 musia splniť tieto kritériá:

vyplniť prihlášku (meno alebo názov tímu, členovia tímu, skúsenosti s verejnou správou);vypracovať motivačnú esej (v minimálnom rozsahu 600 slov), ktorá bude navrhovať unikátne využitie informačných technológií vo verejnej správe k témeZaslať na idea-hack1@vicepremier.gov.skPovinné časti eseje:

výber témy (zo zoznamu 5 tém esejí) ako aj zdôvodnenie daného výberu;prečo chcem zlepšiť štát;aký problém by sme chceli vyriešiť;aké riešenie navrhujeme (vrátane odkazov na webové riešenia, výskumu, technológie, konkurenčného produktu a podobne);aké prínosy pre jednotlivé cieľové skupiny vďaka riešeniu získame;ako náročné by bolo riešenie v praxi nasadiť.Témy esejí o prepojení inovácií, technológií a nápadov:

Inovácie

Téma 1: Štát v ére big-data (ako na základe analýzy veľkého množstva údajov dokážeme prísť
s novými odporúčaniami pre rozhodovanie a službami pre občanov, vizualizácie údajov, využitie geo-údajov)Technológie

Téma 2: e-Government ako platforma (služby štátu, nad ktorými bude možné budovať inovatívne riešenia)Téma 3: Nové typy služieb a personalizovaná verejná správa (mobilný government)Téma 4: Elektronická identifikácia, autentifikácia a autorizáciaNápady

Téma 5: Aké opatrenia pomôžu digitálnej ekonomike a elektronickému obchodu.Účastníci zároveň získajú cenné informácie pre zapojenie do pripravovanej výzve a zároveň prispejú k rozšíreniu okruhu možných žiadateľov. Šancu má naozaj každý, stačí sa zapojiť do výzvy k výberovému konaniu.

Komunikačný odbor Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Vám v  prípade záujmu poskytne k tejto tlačovej správe zvukový záznam.                                                  

K téme

Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice ITAPA: Slováci sú spokojní s e-službami, v ďalšej modernizácii sa inšpirujeme u Britov a Fínov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.