Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. februára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Vicepremiér Peter Pellegrini o rozvoji spolupráce s Gréckom

BRATISLAVA 16. februára –

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes prijal novovymenovanú mimoriadnu a splnomocnenú veľvyslankyňu Helénskej republiky na Slovensku Mariu-Louisu Marinakis. Obe strany potvrdili vynikajúcu úroveň vzájomnej spolupráce v uplynulom období, ako aj záujem naďalej podporovať a rozvíjať bilaterálne obchodno-priemyselné vzťahy.

Obaja predstavitelia konštatovali rast mobility pracovnej sily, a to aj bilaterálne medzi Gréckom a Slovenskom, čo okrem iného potvrdzuje takmer 250 členná komunita gréckych IT odborníkov pracujúcich na Slovensku. Zároveň potvrdili potrebu prispôsobovať systém vzdelávania novým nárokom na schopnosti pracovnej sily a nutnosť riešiť problematiku vyrovnávania regionálnych rozdielov. Okrem iného ocenili novo zriadenú leteckú linku Bratislava -Thesaloniky, ktorá podporí obojstranne turizmus.

Odbor komunikácie

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

K téme

Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice ITAPA: Slováci sú spokojní s e-službami, v ďalšej modernizácii sa inšpirujeme u Britov a Fínov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.