Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. januára 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: SR je krajina, v ktorej sa nápady menia na skutočnosť

BRATISLAVA 31. januára –

Slovensko je krajina, v ktorej sa nápady menia na skutočnosť. Vyhlásil to dnes vicepremiér Peter Pellegrini v rámci otvorenia svetovej konferencie CyberTech 2017 v izraelskom Tel Avive. Vyzdvihol, že Slováci dali svetu nielen množstvo online hier, ale aj firmy, ktoré sú svetovým lídrom vo vývoji antivírových programov či navigácií do mobilných telefónov.

Pellegrini jednu z najprestížnejších konferencií na túto tému vo svete vôbec otváral spolu s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom, guvernérom štátu Michigan Rickom Snyderom a ďalšími osobnosťami zo sveta kyberbiznisu.

Slovenský podpredseda vlády vo svojom vystúpení tiež uviedol, že zatiaľ čo v posledných desaťročiach začal byť Izrael známy ako start-upová krajina, Slovensko sa transformovalo do automobilového národa. Niekoľko celosvetových automobilových lídrov si vybralo práve Slovensko, kam umiestnili výrobu svojho príslušenstva. Slovenské továrne vyrábajú autá najvyššej kvality a naša krajina tiež patrí k svetovým lídrom z hľadiska produkcie automobilového priemyslu na obyvateľa.

„Aby krajina mohla zostať konkurencieschopná, je potrebné, aby vedela predpokladať zmeny a pripraviť sa na budúcnosť. Malé krajiny musia byť otvorené inováciám. Síce stojíme nohami pevne na zemi, ale hlavy máme vysoko v oblakoch. Naše auto Aeromobil už teraz letí vzduchom v ústrety budúcnosti,“ uviedol Pellegrini.

Vicepremiér vo svojom vystúpení tiež upozornil aj na hrozby, ktoré moderné technológie prinášajú a zdôraznil, že ich vývoj musí ísť ruka v ruke s pokrokmi v oblasti kyberbezpečnosti. Jedným z moderných spôsobov spolupráce v tejto oblasti sú aj spojené priemyselné klastre. Na Slovensku sme zistili, že úzka spolupráca medzi všetkými relevantnými aktérmi – automobilový a dopravný priemysel, vláda, telekomunikačný sektor, či výskumníci je v dobe inteligentného priemyslu nevyhnutná.

„Slovensko je pripravené zapojiť sa a už v súčasnosti navrhuje svoj pilotný projekt medzinárodnej spolupráce – virtuálne testovanie diaľnice, ktorá by mala byť postavená medzi Slovenskom, Českou republikou, Maďarsko, Rakúskom a Nemeckom. Z tohto dôvodu potrebujeme urobiť z automobilového priemyslu integrálnu súčasť celého digitálneho systému a nechať inovácie prekvitať,“ zdôraznil Pellegrini.

Komunikačný odbor
Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice ITAPA: Slováci sú spokojní s e-službami, v ďalšej modernizácii sa inšpirujeme u Britov a Fínov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.