Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. septembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: SR a ČR sa zhodli na postupe pri zabezpečovaní eurofondov po roku 2020

LEDNICE 4. septembra –

Počas spoločného rokovania vlád Českej republiky a Slovenskej republiky, ktoré prebieha dnes v Lednici, rokoval podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini s námestníčkou ministerky pre miestny rozvoj ČR Klárou Dostálovou o ďalšom smerovaní eurofondov a politiky súdržnosti EÚ v súvislosti s budúcnosťou financií EÚ.

Obe strany sa zhodli na podpore silnej pozície politiky súdržnosti v rámci diskusií o budúcom viacročnom finančnom rámci EÚ po roku 2020.

Eurofondy po roku 2020 by mali byť prednostne zamerané na najmenej rozvinuté regióny EÚ. „Občania vo všetkých regiónoch Slovenska i Čiech musia mať rovnaké šance na rozvoj ako obyvatelia pri Paríži či Berlíne,“ pripomenul Peter Pellegrini.

Členské štáty a ich regióny však potrebujú väčšiu flexibilitu pri identifikácii rozvojových potrieb ich územia.

„Musíme si uvedomiť, že priemyselná revolúcia 4.0 prinesie v najbližších rokoch zásadné zmeny štruktúry hospodárstva vo všetkých členských krajinách, a využiť európske zdroje na včasné zavádzanie týchto zmien u nás,“ vyhlásil vicepremiér Pellegrini. „Zároveň potrebujeme zabezpečiť rovnaké pravidlá v rámci európskych štrukturálnych a investičných fondov navzájom, ale aj medzi politikou súdržnosti a ostatnými nástrojmi EÚ,“ dodal.

Podporu bude pritom potrebné smerovať na dosahovanie konkurencieschopnosti regiónov, a to podľa ich územných špecifík a predpokladov rastu.

Slovenská aj česká strana potvrdili, že zjednodušovanie procesov programovania a implementácie politiky súdržnosti má priaznivý dopad na prijímateľov grantov, efektívne vynaloženie finančných prostriedkov a dosahovanie stanovených cieľov.

Komunikačný odbor
Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

K téme

ITAPA AI & Robotics 2024: Umelú inteligenciu musíme vedieť regulovať. Pozor však, aby sme nezabili inovácie Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.