Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. marca 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Slovenská ekonomická delegácia sa vrátila z Iránu

BRATISLAVA 9. marca – 

Teherán/Tabriz/Bratislava,  8. marec 2017 – Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, minister financií Peter Kažimír a minister hospodárstva Peter Žiga sa na záver série rokovaní s najvyššími predstaviteľmi iránskej exekutívy a podnikateľskej sféry v Teheráne, stretli s prvým viceprezidentom Iránu Es’haq Jahangirim. Počas pobytu podpísali dve memorandá o porozumení podporujúce slovenské investície v Iráne a navštívili technologický park start upov Pardis.

Program záverečného dňa, ktorý bol zameraný na aktivovanie regionálnej ekonomickej spolupráce, pokračoval v Tabrize, iránskej provincii Východný Azerbajdžan. Po vystúpeniach a rokovaniach na Tabrizskej obchodnej komore sa slovenská ekonomická delegácia stretla s guvernérom provincie východný Azerbajdžan Esmaeilom Jabbarzadehom a primátorom Tabrizu.

Oficiálna pracovná cesta vicepremiéra a ministrov financií a hospodárstva, zameraná na zrýchlenie doterajšej dynamiky rastu vzájomnej obchodnej výmeny a priamej podnikateľskej spolupráce, ako aj spolupráce v oblasti moderných technológií, vedy, výskumu a inovácií, bola sprevádzaná živým záujmom iránskych médií.

Vicepremiér Peter Pellegrini  cestu zhodnotil  ako  „Intenzívnu (pracovnú cestu) s množstvom rokovaní na politickej aj biznis úrovni, keďže súčasťou našej delegácie bola silná zostava firiem zo Slovenska.“

„Vnímame Irán nielen ako potenciálny trh, ale aj ako regionálnu veľmoc, ktorá môže byť  bránou na  ďalšie trhy okolitých krajín s potenciálom, ktoré spoločne predstavujú až trh 400 miliónov ľudí,  teritórium zvlášť zaujímavé pre Slovensko, krajinu s otvorenou ekonomikou, ktorá potrebuje exportovať. Je vhodné, aby sme na tieto trhy prenikali, tak ako sa snažia ostatné  európske krajiny a Slovensko nemôže ostať bokom,“ dodal.

Ing. Janka Burdová, PhD.

riaditeľka

Komunikačný odbor

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

K téme

Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice ITAPA: Slováci sú spokojní s e-službami, v ďalšej modernizácii sa inšpirujeme u Britov a Fínov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.