Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. novembra 2017 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

PELLEGRINI: Slovenská delegácia vedená P. Pellegrinim na návšteve v Ázii

BRATISLAVA 24. novembra –

Slovenská delegácia vedená podpredsedom vlády Petrom Pellegrinim dnes večer odletí na pracovnú návštevu Vietnamu, Mongolska a Číny. V delegácii sú aj minister financií Peter Kažimír a minister hospodárstva Peter Žiga a zástupcovia podnikateľov.

Vo Vietname sa P. Pellegrini stretne s prezidentom republiky Tranom Dai Quangom. Čaká ho tiež rokovanie s podpredsedom vlády Vuongom Dinh Hue a s ministrom informatiky a komunikácií Truongom Minh Tuan. V rámci návštevy sa uskutoční obchodné fórum organizované v spolupráci SARIO, VCCI (Vietnamská obchodná a priemyselná komora) a Ministerstvom plánovania a investícií VSR. Stretne sa tiež s členmi Spoločnosti vietnamsko-slovenského priateľstva, ktorí v minulosti študovali a pracovali na Slovensku. V priebehu návštevy je plánovaný podpis niekoľkých dohôd a memoránd v obchodnej oblasti. Minister financií Peter Kažimír bude vo Vietname rokovať so svojim partnerom Dinh Tien Dungom. Hlavnou témou bude otázka daní, aktuálna daňová reforma a minister Kažimír sa podelí o naše skúsenosti a poznatky s bojom proti daňovým únikom. Rovnako v Mongolsku budú prioritou ministra financií dane a predloženie návrhu zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi oboma krajinami.

Minister hospodárstva Peter Žiga sa má v rámci rokovaní o rozvoji obchodných vzťahov stretnúť aj s vietnamským ministrom priemyslu a obchodu Tran Tuan Anhom. Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu súčasne pripravila sériu stretnutí a podujatí určených pre podnikateľov a rozvoj ekonomických kontaktov. Séria stretnutí v Mongolsku by mala vyvrcholiť podpisom dohody o hospodárskej spolupráci.

P. Pellegrini sa v Mongolsku stretne s tamojším vicepremiérom O. Enkhtuvshinom a čakajú ho aj rokovania v mongolskom parlamente a s primátorom Ulanbátaru Tsogtom Batbayarom. P. Pellegrini zároveň otvorí Business fórum v Mongolskej obchodnej a priemyselnej komore. Hlavnou témou rokovaní vicepremiéra a ministrov bude oživenie ekonomickej a hospodárskej spolupráce oboch krajín.

V Pekingu P. Pellegrini otvorí slovensko-čínske podnikateľské fórum.

Podpredsedu vlády a ministrov sprevádza 30-členná podnikateľská delegácia zastrešená SARIO-m. Ich zámerom je preniknúť na trhy týchto ázijských krajín a naštartovanie spolupráce s miestnymi podnikateľskými subjektami.

Komunikačný odbor
Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

K téme

ITAPA AI & Robotics 2024: Umelú inteligenciu musíme vedieť regulovať. Pozor však, aby sme nezabili inovácie Zásoby pitného režimu do karanténnych centier a na hranice

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.